“Karar doğru, ama gecikti”

GMG Kastamonuspor ile birlikte 2.Lig Kırmızı Grup’ta şampiyonluk yarışı içerisinde olan ve ligde ikinci sırada yer alan Ankara Demirspor’da teknik direktör Bahattin Güneş, alınan kararın doğru olduğunu ancak geç alınmış bir karar olduğunu ifade etti.

Bahattin Güneş’in açıklamaları şöyle:

“Gerçekçi olmak gerekirse kulüplerin durumu da sıkıntılı. Oyuncuların sağlık durumu da önemli. Fakat benim anladığım kadarıyla bu ülkede az bir şey konuşsan bile duyuluyor. Bence, federasyon daha önce karar vermeliydi. Kulüpler de ona göre hazırlık yapmalıydı. Bu alınan karar bana göre doğru karar ama gecikmiş bir karar. Bunda yapılacak bir şey yok.

Kimseyi memnun edemiyorsunuz. Tahmin ediyorum ki federasyona baskılar var, farklı görüşler var. TFF Başkanı Nihat Özdemir de madem öyle buyur oynayın dedi. O zaman hak yerini bulur, benim fikrim bu. 3 aydır da aynı fikirdeydim. Çıksın herkes oynasın kim kazanıyorsa kazansın.

Ben Bandırma ile yarışıyorum; çok köklü, güzel bir camia. Bandırma zaten söylemişti, kalan 6 maçımızı oynar kazanırız. O zaman rahat olsunlar. Oynasınlar, kazansınlar. Oynansın hak geçmesin, herkes kendi göbek bağını kendi kessin.”