Karatede sevindiren sonuç

Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası 18-24 Nisan 2022 tarihleri arasında Sivas’ta yapıldı.

2 bin 700 sporcunun yarıştığı müsabakalara ilimizi temsilen katılan Kastamonu Şampiyonlar Spor Kulübü Karatecileri, 2013 doğumlu kızlar takım Kata dalında Türkiye ikincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.

Sporcuların yarışmalarda gösterdiği performanstan memnun olduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Çağatay Kaya, “Zorlu rakiplerle mücadele ederek Türkiye ikincisi olan Ela Nur Teber, Hicret Hazal Memeci, İlayda Çelik’ten oluşan takımımızı tebrik ediyorum” dedi.

Bu yıl yarışmalara katılan bütün ekiplerin madalya hedefi olduğuna değinen Kulüp Başkanı Kaya, “Bu kadar başarılı ve kürsüye çıkma konusunda hırslı olan sporcuları yenen ve madalya kazanan takımımızın dışındaki sporcularımızın da derece maçlarında yenilerek madalyayı kıl payı kaçırmaları üzücü. Çalışmalara aralıksız olarak devam edeceğiz ve bundan sonra daha çok çalışacağız. Türkiye ikincisi olan sporcularımız bu yıl yapılacak uluslar arası yarışmada Türk Milli takımı adına yarışarak milli sporcu olacaklardır. Böylece 4 yıl önce kurulan kulübümüzün milli sporcu sayısı 6, Türkiye derecesi elde eden sporcu sayımız ise 9 olacak. Tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.