KASGEG, genç aday adaylarını biraraya getirdi

Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) 24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesinde milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan genç adayları biraraya getirdi.
AK Parti Milletvekili aday adayı İsmail Gürcan Gürbüz, Cumhuriyet Halk Partisi aday adayı Devrim Ezgi Özalp ve Milliyetçi Hareket Partisi aday adayı Şeyma Gün ile Canoğlu Restorant’ta kahvaltıda buluşturan KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, gergin geçen seçim ortamını yumuşatacak ve tüm siyasilere örnek olacak önemli bir buluşmaya imza attı.
Gençleri önemsemeyen hiç bir partinin 24 Haziran’da başarılı olamayacağının bilinmesini isteyen KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, hangi partinin milletvekili aday listesinde genç bir isim olursa oyunu o partiye vereceğini dile getirdi.
Gençleri Türkiye’nin geleceği değil, Türkiye’nin bugünü olarak gördüklerini belirten KASGEG Genel Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, toplantı şunları ifade etti:
“Geçen sene yapılan araştırmada gençlerin yüzde 78.2’si siyasete katılımı seçimlerde oy vermek olarak görüyor. Aktif siyasette yer alan gençlerin oranı ise 3.9’tur. Herhangi bir sivil toplum kuruluşu, spor kulübü ve siyasi partiye üye olamayan gençlerin oranı yüzde 92.3’türTürkiye’de gençlerin siyasete ilgisi azdır. Siyasete katılımı sadece oy vermek olarak gören gençlerimiz az. Kastamonu’da cesaretle kendi siyasi partilerinden aday adayı olan dostlarımı kutluyorum. 24 Haziran seçimlerinde milyonlarca genç oy kullanacak. Araştırmalarda liderlerin söylemlerini duyuyorum. Seçimde gençlerin oyları kaderi belirleyecektir. 5 yıldır KASGEG olarak her zaman tarafsızlığımızı koruduk. 5 yıldır yaptığımız toplantılarda herhangi bir partiye değil tüm partilerle olan yakınlığımızı gösterdik. Siyasi bir dernek değiliz. Ama genç aday adaylarımızın yanında olan bir derneğiz. Türkiye’de nadir olan olaylardan biri bugün yaşanıyor. Türkiye’de sert bir siyaset yaşıyoruz. Kimsenin birbirini dinlemedi ve kimsenin birbirini rahat ifade edemediği dönemdeyiz. Yapılan ile topluma örnek oluyoruz. 3 parti şu anda yan yana geldi. Siyasette bir ve beraber olunabileceğini gösteriyoruz. Kastamonu içinde örnek teşkil ettiğimizi düşünüyorum. 30 yaş altı genç aday adaylarımızla buluşmaya karar verdik. Mehdi Keskin arkadaşımız İstanbul’da olduğu için toplantıya katılamadı. Biz gençler bizim geleceğimiz yerine gençler bizim bugünümüz sözünü kullanıyoruz. Bu seçimde gençleri önemsemeyen hiç partinin başarılı olabileceğini düşünmüyoruz. Bende hangi seçimde hangi partimiz listesinde genç adaya yer verirse oyumu o partiye vereceğimi açıklıyorum.”
ÖZGÜR ERGÜLENOĞLU
KASGEG Kastamonu Şube Başkanı Özgür Ergülenoğlu da gerek Türkiye’de gerekse Kastamonu’da gençlerin söz sahibi olmasını savunduklarını söyledi.
Ergülenoğlu, “Dernek olarak her zaman tarafsız sadece gençlerin yanında olduğumuzu, gerek memleketimizde gerekse ülkemizde gençlerin söz sahibi olması gerektiğini savunuyoruz. Adımlarımızı buna göre atıyoruz. 24 Haziran Türkiye açısından çok önemli bir tarihtir. Arkadaşlarımız genç yaşlarında memlekete hizmet etme yolunu seçtiler. Ben cesaretlerinden ötürü kendilerini tebrik ediyorum. Çıktıkları yolda başarılar diliyorum” diye konuştu.
CUMHUR GENÇ
Genç aday adaylarının Kastamonu’yu Meclis’te sahip oldukları bilgi ve donanımlarıyla en iyi şekilde temsil edeceklerine yürekten inandığını belirten KASGEG Ankara Sorumlusu Cumhur Genç ise, “Filistin’de yaşanan insalık dışı vahşeti öncelikle kınıyorum. 24 Haziran’da yapılacak seçimler öncesi Kastamonu’da genç aday adaylarının göreve talip olması bizi mutlu etti. Arkadaşlarımızın Meclis’te temsil yeteneğinin bir çok vekilden üstün, daha da başarılı olacağına canı gönülden inanıyorum. Bizler genç aday adaylarının sonuna kadar yanındayız.Bu süreçte inşallah muaffak olurlar. Gönüllerinden geçenler gerçekleşir ve Kastamonu’yu Meclis’te en iyi şekilde temsil ederler” ifadelerini kullandı.
DEVRİM EZGİ ÖZALP
Üç ayrı partinin genç aday adayları olarak bir araya gelmelerinin siyasete ve politikiya örnek olmasını temenni eden CHP Milletvekili Aday Adayı Devrim Ezgi Özalp, konuşmasında şunları aktardı:
“Çok genç aday adaylarıyız. Gerçekten bu yola taşın altına gövdemizi koyarak çıktık. Omuzlarımızdaki sorumluluğun bilincindeyiz. Bu yolda bize köstek olanlarda var, destek olanlarda var. Ama bize her zaman destek olanlar köstek olanlardan fazla olduğu için geri adım atmayı düşünmedik. Ben 3 yaşımda okuma yazmayı öğrendiğimde babam bana bir kitap hediye etti. Bu kitabın kapağında Mustafa Kemal Atatürk yazıyordu. Bugün 25 yaşındayım ve 22 yıl boyunca Atatürk’ü yaşadım. Bugünde emeğimi ortaya koyarak yola çıktım ve bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adayı oldum. Bugün siyaset ve politikanın olmaması gerektiği kadar gerginleştiği bir ortamda üç ayrı partinin genç aday adayları olarak burada olmamız siyasete ve politikiya bence örnek olmalıdır. Ben bir kadınım ve genç bir aday adayıyım. Bu mücadelede bende varım. Genç bireyler geçmişten ve gelecekten kopuk olarak yaşıyorlar ve ben bundan büyük üzüntü duyuyorum. Bu yola çıkmamın amacı gençler ve kadınlardır. Benim üzerime düşen bu ise bedel ödemeyede hazırım. Bu yola çıkarken ben kendime tevazuyu yol arkadaşı edindim. 41 gün sonra istiyorum ki; hangi aday adayı meclise giderse gitsin el sıkışarak ayrılalım. Meclise kimi göndererirsek gönderelim kalbimiz ve vicdanımız rahat bir şekilde o arkadaşımızı Meclis’e uğurlayalım. Ortak paydamız olan bazı değerler var. İstiyorumki istikbal kaygısı gütmeden, insan saygısıyla mücadele sürdürelim. Çünkü bugün burada Kuvaiye Milli’ye ruhuyla buradayız. Ortalama 25 yaşlarındayız ama donanımlı, bilgili insanlarız. Önemli olan eşitlik, adalet, özgürlük ve demokrasidir. Ben istiyorum ki tüm dünya kadınlarıyla aynı safta yer alayım. Hiçbir zaman istikbal kaygısı gütmedim ve işimde her zaman “rızkı veren Allah” dedim ve bu yola çıktım” diye konuştu.
ŞEYMA GÜN
Üç aday adayı olarak aralarındaki iyi iletişime dikkat çekerek sözlerine başlayan MHP Milletvekili aday adayı Şeyma Gün ise bu durumun memlekete hizmet yoluna çıkarken kendilerine destek olanların başını öne eğdirmeyeceklerinin bir ispatı olduğuna işaret etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:
“Devrim Ezgi Özalp’la Gazipaşa İlköğretim Okulu’ndan arkadaşız. Erken seçim kararı alınmadan 2 ay kadar öncede kendisiyle uzunca sohbet etme imkanımız oldu. Benim aday adaylığımla ilgili gelişme yaşandığından kendisinden tebrik telefonu aldım ve kendisininde aday adayı olacağı bilgisini bu görüşmede aldım. Bir birimizi tebrik ettik, başarı diledik. Yine ilçe toplantısındayken İsmail Gürcan Gürbüz beni telefonla arayarak tebrik etti başarı diledi. Bu çok değerli bir olgudur. Ne kadar ittifakta muhalifte olsak bu değerleri barındırıyor olmamız önemli diye düşünüyorum. Bu örnek tutumun yarın geleceğin biz gençlerin elinde olduğunun, bizleri takdir edenlerin başını öne eğdirmeyeceğimizin göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ben bu yola Alparslan Türkeş’in önderliğinde giriyorum. Alpaslan Türkeş’in “Türk devletinin yenilmez zinde hayat gücü ve Türk Milletinin istikrarı ve teminatı gençliktir” sözünü hep kendime şiar edindim. Biz gençliği ne kadar ileriye götürürsek, onlar için bir şeyler yapmaya çalışırsak o kadar ayakta kalabileceğimizi, o kadar refah içinde yaşayabileceğimizi düşünüyorum.”
İSMAİL GÜRCAN GÜRBÜZ
AK Parti Milletvekili aday adayı İsmail Gürcan Gürbüz ise samimi ve sıcak bir havada gerçekleşen toplantıda, “AK Parti gençlik kollarında 8 yıl görev yaptım.Genç arkadaşlarımızla istişarelerimiz sonucunda bu yola çıkmaya karar verdim. Bilindiği gibi referandumla birlikte seçilme yaşı 18’e indirildi. Bende bu fırsatı değerlendirmek, siyasette bende varım demek istedim. Bugün 7 Ağustos’taki Yenikapı Ruhu’nu burada sergiliyoruz. Bende diğer aday adayı arkadaşlarım gibi memlekete hizmet için bu yola gövdemi koydum” ifadelerinde bulundu.