KASGEG’den bilgi birikimi yayınları

2013 yılında kurulan Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) COVİD-19 sürecinde halkı birçok konuda bilgilendirmek üzere ’’KASGEG Bilgi Birikimi Yayınları’’ serisine başlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan KASGEG Genel Merkez Koordinatörü Av. Anıl Kaya şunları ifade etti:

“Kastamonu Genç Girişimciler Derneği (KASGEG) ailesi olarak Genel Başkanımız Zafer Küçükşabanoğlu öncülüğünde faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. Yaklaşık 4 aydır ülkemizde COVİD-19 salgınıyla karşı karşıyayız. Ülkemizde ve memleketimizde yaşayan vatandaşlarımızın salgın döneminde ve sonrasında her konuda atacakları adımlar için, bizler de KASGEG ailesi olarak üstümüze düşen görevi yapmaya karar verdik.

COVİD-19 salgın dönemi ve sonrasında en önemli birikimin ‘’BİLGİ’’ olduğuna inanmaktayız. Bizler de sivil toplum kuruluşu olarak Kastamonulu hemşehrilerimizi birçok konuda bilgilendirmek ve onları en iyi şekilde geleceğe hazırlamak niyetindeyiz. Salgın döneminde 10 İlçe Belediye Başkanımızla yayınlar yaparak, halkımızı bilgilendirmeye gayret gösterdik. Şimdi de yaptığımız istişare toplantılarımızdan sonra 2020 yılı sonuna kadar en az 20 tane ‘’KASGEG Bilgi Birikimi’’ yayını yapmayı planlıyoruz. Sağlık, aile, psikoloji, yapay zeka, dijitalleşme, ekonomi gibi birçok konusunda uzman kişilerle yayınlarımızı gerçekleştireceğiz.

İlk yayınımız ise 05 Temmuz Pazar 21.30’da KASGEG Genel Merkez Üyemiz Efkan Aygün’ün moderatörlüğünde, Novasanita A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Özdemir olacaktır. Selim Özdemir, halkımıza ‘’Dezenfeksiyon Gereklilikleri ve Doğru Bilinen Yanlışlar’’ konusunda bilgiler verecektir. ‘’KASGEG Bilgi Birikimi’’ yayınlarımız sadece KASGEG’in resmi instagram hesabından yayınlanacaktır.”