KASİAD Vakfı kuruldu

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) tarafından uzun süredir üzerinde çalışılan KASİAD Vakfı resmen kuruldu. Merkezi İstanbul olan vakıf, Resmi Gazete’de yayınlanarak çalışmalarına başlamış oldu.

KASİAD Vakfı’nın kurulmasına ilişkin yazılı bir açıklama yapan KASİAD Kastamonu Şubesi Başkanı Ahmet Katar, “KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan başta olmak üzere vakfın kurulmasında emeğe geçen tüm KASİAD ailesine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vakfın kurucu mütevelli heyet başkanlığı görevine Genel Başkan Ayhan Aslan’ın getirildiğini kaydeden Katar: “Kendisinin kararlı duruşu sayesinde vakıf çalışmalarımız kısa sürede tamamlamış olup, Kastamonu’ya hizmet yolunda yeni bir adım atılmıştır” diye konuştu.

Ahmet Katar şunları söyledi: “KASİAD Vakfımızın kuruluş beyannamesindeki amaçlarına ulaşması için her türlü çabayı göstereceğimizden hemşerilerimiz emin olsunlar. KASİAD her zaman Kastamonu’nun menfaatine çalışmaları ile ön plana çıkmış ve bu yönde çalışma yürütmüş bir sivil toplum örgütü olarak Kastamonu’ya daha fazla hizmet edebilme yolunda KASİAD Vakfı’nın tohumlarını atmıştır. KASİAD Vakfı’nın Kastamonulu hemşerilerimiz arasındaki yardımlaşma ve dayanışma kültürünü daha da artıracağına inancımız tamdır. Bundan sonra yapılması gereken Kastamonu’nun tüm dinamiklerinin KASİAD Vakfına destek vermesidir. KASİAD Vakfı’nın kapısı tüm hemşerilerimize açıktır. Genel Başkanımız vakfın kapılarının tüm KASİAD üyelerine ve Kastamonu’ya yatırım yapan ama aslen Kastamonulu olmayan tüm fahri Kastamonululara açık olduğunu ilan etmiştir. Bize düşen KASİAD Vakfı’nın kurulması ile atılan tohumu, büyütüp yeşertmektir. Bu vesileyle vakfımızın hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyor, KASİAD Vakfımıza memleketimize hizmet yolunda üstün başarılar diliyorum.”