KASİAD’a yeni güç

İnebolulu Mustafa Can Oburoğlu’nun sahibi olduğu Elektrosan Elektrik Malzemeleri Şirketler Grubu,  Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne (KASİAD) üye oldu.

Elektrosan Yönetim Kurulu Üyesi ve Endüstri Mühendisi Mustafa Can Oburoğlu, firmanın yönetim kurulu üyesi Umut Ok ile KASİAD aylık olağan toplantısına katılarak Kastamonulu iş insanlarıyla tanıştı.

Elektrosan Elektrik Malzemeleri Şirketler Grubu’nun 27 bin metrekare alanda 300 kişiyi istihdam ettiğini belirten Mustafa Can Oburoğlu, İstanbul’da Kastamonu iş dünyasını kapsayan KASİAD’a üye firmalar arasında yer alacaklarını bildirdi.

KASİAD Genel Sekreteri Cemal Şenol da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde faaliyet gösteren Kastamonulu iş insanlarının KASİAD çatısı altında buluştuğunu vurgularken, firmaların çalışma portföylerine katkı sunduklarını dile getirdi.

İnebolulu iş adamı İlhan Oburoğlu tarafından 1987 yılında 100 metrekare alanda temelleri atılan Elektrosan Şirketler Gurubu bünyesinde Elektrosan Elektrik Malzemeleri ve Piramit Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti firmaları yer alıyor.

Elektrosan Elektrik Malzemeleri İstanbul Kıraç’ta 14 bin metrekare kapalı alandaki tesisinde elektrikli ev aletleri için ısıtıcı rezistanslar, 5 bin 500 metrekare kapalı alanlı Lüleburgaz tesisinde ise endüstriyel mutfaklar için ısıtıcı rezistanslar ve sanayi tipi ısıtıcı rezistanslar üretirken ayrıca iç piyasa ve ihracat için paslanmaz boru ve brazing kaynak hizmetleri veriyor. 250 kişi istihdam ediliyor.

1996 yılında faaliyetlerine başlayan Piramit Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. elektrikli ısıtıcı tablalar-hotplate üretimi yapıyor. 2016 yılında Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinde dökümhane yatırımı devreye alan firma hotplate tabanları ve endüstriyel mutfak ekipmanlarının demir dökümden mamul, tost plakaları, bek kafaları, ocak ayakları gibi pik döküm parçaları üretiyor. İstanbul ve Kırşehir tesislerinde toplam 7 bin metrekare kapalı alanda, 50 çalışanı ile hizmet veriyor. (İstamonu)