KASİAD’dan KASTEXPO

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet gösteren Kastamonulu şirketleri 10- 13 Mart 2016 tarihinde KASTEXPO adındaki organizasyonda bir araya getirecek.
KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASTEXPO ile Kastamonuluların ticari ilişkilerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet gösteren Kastamonulu şirketleri 10- 13 Mart 2016 tarihinde KASTEXPO adındaki organizasyonda bir araya getirecek.
Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nin (İFM) 11’inci holünde gerçekleşecek ‘Kastamonu İş Dünyası Tanıtım ve İş Birliği’ etkinliğinde Kastamonu sanayi ve ticaret dünyasından çok sayıda firma yer alacak.
Kastamonu iş dünyasını İstanbul’da geniş kapsamlı bir araya getirecek ilk etkinlik olma özelliğini taşıyan KASTEXPO’nun, organizatörlüğünü ise İstamonu Gazetesi üstlenecek.
“Kastamonu ticareti marka değeri taşıyacak”
Konuyla ilgili açıklama yapan KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan, KASTEXPO ile Kastamonuluların ticari ilişkilerinin geliştirilmesinin hedeflendiğini söyledi.
Kastamonulu sanayicilerin benimseyeceği,Kastamonu ticaretine marka değeri kazandıracak dev buluşma platformunu, yerli ve yabacı çok sayıda katılımcının ziyaret edeceğiniifade eden Başkan Ayhan Aslan, ” KASTEXPO’yu Türkiye’nin değişik illerinde ve Kastamonu’da var olan iş dünyamızın potansiyelinin ortaya çıkarılması, güce doğru bir yol haritası niteliğinde önemli bir adım olarak görüyoruz. Ticaretle ilgili ürün ya da hizmetlerin, teknolojik gelişmelerin, bilgi ve yeniliklerin tanıtımı, pazar bulunabilmesi ve satın alınabilmesinin yanı sıra teknik işbirliği, geleceğe yönelik ticari ilişki kurulması ve geliştirilmesi için 10-13 Mart 2016 tarihi bir milat olacak.” dedi.
İş dünyası her yönüyle kaynaşacak
Etkinlikte birçok sektörden ana ve yan sanayide faaliyet gösteren firmanın olacağını bildiren Aslan, sempozyum ve resepsiyonlarla geniş kitlelerin buluşturacağını ifade etti.
KASTEXPO Kastamonu İş Dünyası Tanıtım ve İş Birliği etkinliğine KOSGEB, İŞKUR ve kalkınma ajanslarının katılmasının sağlanacağını belirten Aslan, üniversite ve sanayi iş birliğine dair girişimlerin başlatılacağını da kaydetti.
Fuarın, yerli ve yabancı çok sayıda ziyaretçiye kapılarını açacağını söyleyen Aslan, aynı tarihlerde CNR Fuar merkezinde ve İFM’nin 9 ile 10. holünde gerçekleşecek çeşitli fuarlarında ziyaretçi bakımından destek sağlayacağına da işaret etti.
KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan İFM’de 10-13 Mart 2016 tarihinde gerçekleşecek KASTEXPO Kastamonu İş Dünyası Tanıtım ve İş Birliği etkinliğinin ulusal ve uluslararası fuarlarla aynı günde olması sebebiyle tanıtım anlamında geniş kitlelere ulaşacağının altını çizerek şunları söyledi: “İFM ile aynı alan içerisinde yer alan CNR Fuar Merkezinde KASTEXPO fuarıyla aynı gün Expo Shipping 15.Uluslararası Denizcilik Fuarı ve İstanbul Jewelry Show Uluslararası Mücevher, Takı, Saat ve Malzemeleri Fuarı olacak. İFM’nin 9 ve 10. hollerinde ise 10-12 Mart 2016 tarihinde Interdye and PrintingEurasia 2016 Boyarmadde, Baskı Mürekkepleri, Pigmentler, Kimyasallar, Baskı ve Boyama Teknolojileri fuarı düzenlenecek. Uluslararası bazda olacak bu fuarlar KASTEXPO’yada ciddi bir tanıtım imkanı sağlayacak.”