KASİAD’tan Kendir zirvesi

  • KASİAD Kastamonu Şubesi’nin 2 Kasım’da düzenleyeceği “İş Dünyası Zirvesi”nde gündem “Kendir” olacak. Zirvede düzenlenecek panelin moderatörlüğünü gazetemiz yazarı Mustafa Afacan yaparken, TAGEM Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu, ASAM Kenevir Enstitüsü kurucusu Dr.Yalçın Koçak ve Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden Prof.Dr.Mustafa Usta da konuşmacı olarak yer alacak.

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Kastamonu Şubesi ev sahipliğinde 2. Kastamonu İş Dünyası Zirvesi 2 Kasım’da düzenlenecek.

Rüya Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan zirvenin tek gündemi “Kendir” olacak. “Kendir Başkenti Kastamonu” konulu zirve kapsamında gerçekleşecek olan panelin ise moderatörlüğünü gazetemiz yazarı Mustafa Afacan yapacak. Panelde TAGEM Genel Müdür Yardımcısı İhsan Emiralioğlu “Türkiye’nin kendir üretim potansiyeli, mevcut durum, kenevir politikasına genel bir bakış ve Kastamonu’nun yeri önemi” konusunda, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Kenevir Enstitüsü kurucusu Dr.Yalçın Koçak “Kenevirin faydaları ve kullanım alanları” konusunda, Karadeniz Teknik Üniversitesi Lif ve Kağıt Teknolojileri Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Mustafa Usta da “Kendir-Kenevire lif kaynağı olarak genel bakış ve kağıt üretimindeki yeri” konusunda fikirlerini paylaşacak.