KASMİB’den Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ziyaret

Kastamonu Mahalli İdareler Birliği (KASMİB) çalışanları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcısı ve KASMİB Müdürü Adnan Tot ile beraberindeki Birlik teknik personeli tarafından gerçekleştirilen ziyaretti, KASMİB bünyesinde yürütülen Ambalaj Atıkları Yönetimi hizmetleri kapsamında Katı Atık Ön İşlem Tesisi kurulması ve aynı konuya ilişkin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) ve tahsis izinleri ile ilgili olarak görüşmelerde bulunulduğu bildirildi.

Bakanlık ziyareti kapsamında, ayrıca Birlik çalışanları tarafından Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mehrali Ecer de makamında ziyaret edildi. Genel Müdür Ecer’e KASMİB Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi’ne verdiği destekten dolayı teşekkür edilerek KASMİB tarafından yürütülen diğer projeler ve çalışmalar anlatıldı. KASMİB tarafından yürütülen çalışmaların destekçisi olacaklarını vurgulayan Ecer, gerçekleştirilen ziyaretten memnun kaldığını ifade etti.

Ayrıca KASMİB Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde değerlendirme komitesinde görev yapan personellerle görüşülerek proje hakkında değerlendirmeler yapıldı.