Kastamonu BİLSEM yabancı konuklarını ağırlıyor

Enjoy English Effectively (3E) Erasmus+ KA229 Stratejik Okul Ortaklıkları projesi kapsamında Kastamonu Bilim ve Sanat Merkezi, 15-19 Kasım 2021 tarihlerinde Romanya, Bulgaristan, Letonya ve Mersin’den misafirlerini ağırlayacak.

İngilizce öğretim tekniklerini geliştirmeyi amaçlayan projede, Kastamonu BİLSEM’de “Teknoloji ile İngilizce” temalı etkinliklere yer verilecektir.

15 Kasım Pazartesi günü açılışı yapılacak olan 3E projesinde web 2.0 araçları kullanılarak yabancı öğrencilerle birlikte etkinliklere başlanacak.

16 Kasım Salı günü ilimizdeki resmi kurumlara ziyaretlerde bulunulacak olup, “Müzede İngilizce” temasına devam edilecek.

17 Kasım Çrşamba günü yerel ders gözlemi yapılacak ve örnek çalışmalar oluşturulacaktır. Kastamonu Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Bölüm Başkanı Dr. Erkan Külekci ve Dış İlişkiler Birimi Başkanı Dr. Öztürk Akcaoğlu ile ülkeler arası iyi uygulama değişimi üzerine akademik bilgi paylaşımı gerçekleştirilecek.

18 Kasım Perşembe günü kodlama ve Scratch etkinlikleri yabancı öğrencilere tanıtılacak ve İngilizce oyunlar oluşturulacak.

19 Kasım Cuma günü ise Kastamonu hareketliliği ile ilgili e-gazete oluşturulacak ve sertifika töreni ile hareketlilik sona erecek.