“Kastamonu bizim için sürpriz oldu”

Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün, Ziraat Türkiye Kupası gruplarının belli olmasının ardından yaptığı değerlendirmede, “Kastamonu bizim için sürpriz bir deplasman olacak. Orada bize hasret taraftarımızla hasret gidermek istiyoruz” dedi.

Ziraat Türkiye Kupası’nı bu yıl da müzelerine götürmek istediklerini söyleyen Cenk Ergün, açıklamasında şunları ifade etti:

“Son 2 sezonun kupayı kazanan ve en çok bu kupayı kazanan takımı olarak bu sene de tekrar Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmak istiyoruz. İzmir’de maç oynayacak olmamız güzel. Uzun zamandır oynayamıyoruz. Genelde sezon başında hazırlık karşılaşmaları ile bu özlemi gidermeye çalışıyorduk. Akhisar’da ligin güçlü ekibi. Onlarda kupa için iddialıdır diye tahmin ediyorum. Sürpriz güzel bir deplasman da Kastamonu olacak. Orada bize hasret olan taraftarımızla hasret gidermek için bir fırsat olacaktır”

Kastamonu’daki sert iklimin hatırlatılması üzerine Ergün, “Her halükarda ve hemen hemen her grupta böyle bir ihtimal vardı. Sivas’tan Antep’e, Diyarbakır’dan Kastamonu’ya kadar. Artık zaman geldiğinde bu durumlar; deplasman şartları, hava şartları, iklim şartlarını değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.