Kastamonu Gücü antrenörü Necip Oktay: “Yoğun ve zor bir süreç”

Türkiye Kadınlar Futbol 3.Ligi’nde ilimizi temsil eden Kastamonu Gücü’nün antrenörü Necip Oktay, Karabük Gençlerbirliği galibiyeti sonrasında yaptığı açıklamada, her maçın kendilerine daha büyük tecrübe kazandırdığını söyledi.
En büyük eksikliklerinin sezon öncesinde hazırlık maçı yapmamış olmaları olduğunu söyleyen Necip Oktay, “Bundan kaynaklı uyum sorunu yaşıyoruz. Birlikte çalışamadığımız için ligde oynadığımız karşılaşmalar hazırlık maçları gibi oluyor ama kazanmamız gereken bir hazırlık maçına dönüşüyor. Böyle olunca da hem oyun gelişimini hem uyumu bir taraftan da galibiyeti hedefliyorsunuz. Yoğun ve zor bir süreç” dedi.
Karabük Gençlerbirliği’ne karşı iyi bir oyun ortaya koyduklarını da söyleyen Necip Oktay, “Neticesinde kazanıp puanımızı 6’ya çıkarttık. Maç eksiğiyle üçüncü sırada yer alıyoruz. Eksik olan Bartın Kemerspor maçımızı da kazanarak ilk iki sırayla puanları eşitlemek ve ligin ikinci devresine daha umutla bakmayı istiyoruz” diye konuştu.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligi biraz daha ciddiye alması gerektiğini de söyleyen Necip Oktay, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Çarşamba-Cumartesi yapılan maçlar, yoğun takvim, tüm kulüpleri zorda bırakıyor. Sakatlıkların olması bu takvimden kaynaklı. Buranın 3.Lig olduğunun da farkına varılmalı. Maalesef aynı ilin hakemleri maçlara verilmeye devam ediliyor. Böyle olunca da özellikle deplasmanlarda sıkıntı yaşamakla birlikte iç sahada da tecrübeli hakemler verilmediği için sıkıntı yaşıyoruz. Bu hafta barajın 12-13 metreye kurdurulmasından kaynaklı gol yedik. Böylesi hataların olmaması gerekiyor. Tecrübeli hakem istiyoruz.”