Kastamonu Lezzet Durakları-10: Cafedeyim

Bir insan sadece para kazanmak fikriyle işe başladıysa, büyük ihtimalle işini yapamayacaktır. (Joyce Claude Hall)

Kastamonu lezzet duraklarını yazmaya başladığım zaman asla bir cafeyi yazmak aklımın ucundan bile geçmiyordu ama Cafedeyim Cafe &Fast Food beni bu fikrimden döndürdü.

“Benim için lezzetin yanında hijyen, müşteriye olan ilgi ve işyerinin ambiyansı önemli ise bu mekanı yazmasam olmaz” diye düşündüm, ayrıca konuştuğumda ilk açılışlarından bu yana sadece sıcak soğuk içeceklerden oluşan menüleri lezzetli yiyecek ürünlerine dönüşmeye başlamış.

Hasan Sadi Güngör, İsmail Kahreman ve Müslüm Yumuk ortak olarak işletiyorlar.

Ortaklardan Müslüm Yumuk, işletmelerini, verdikleri hizmeti mesleki heyecan ve mutluluk duyarak şöyle anlatıyor:

“Kafe olduğumuz için insanların aklına gelen ilk şey içecek, biz içeceğin yanında insanları doyurmak içinde bir çalışma başlattık ve bir farkındalık yarattık.

Bunlardan en önemlisi bizim için balıktı…Talep üzerine uskumru yapmaya başladık. Mevsiminde taze, mevsimi değilse dondurulmuş olarak alıyoruz, bu yüzden her dönem uskumru yapabiliyoruz.

Sabah08.00’den itibaren hizmet vermeye başlıyoruz.

İşi acil olanlar için ekspres kahvaltımız var, kahvaltı tabağı ve serpme kahvaltımız sınırsız çay servisimiz var,müşterimizin isteğine göre omletimiz sade, kaşarlı ve sucuklu olabiliyor, ayrıca çorba çıkarıyoruz.

Kaşarlı, sucuklu ve karışık olmak üzere tost çeşitlerimiz var ayrıca ekmeğini Ayvalık’tan getirtiyoruz ve gerçek Ayvalık tostu yapıyoruz.

Napoliten, polenez soslu makarna çeşitlerimiz ve ızgara çeşitlerimiz var. Köftemiz evlerimizde yapılan bildiğiniz anne köftesi.

Katmerimiz antep usulü, dondurulmuş şekilde geliyor, burada hazırlayıp sunuyoruz isteğe göre dondurma ile de servis edebiliyoruz. Ev usulü gözlememiz var.

Salep konusunda çok iddialıyız yüzde yüz salep ve sütten yapıyoruz.

Kendimize özgü yöntemlerle yaptığımız lezzetli ve gramajı yüksek tantunimiz var.

Yakın çevreye servis yapabiliyoruz.”

Günlük hayatın keşmekeşi içinde yemek için yeterli zamanı olmayan insanların ayaküstü pratik beslenme amaçlı öğün geçiştirdikleri yerler ve bu tür sunulan ürünlere fast food adı verilir, yani kısaca ayaküstü yemek.

Cafedeyim levhasında bulunan fast food ibaresini gördüğünüzde sadece acil olarak yemek yenilip çıkılan bir yer olarak algılamayın; rahatınıza düşkünseniz, zamanınız bol ise oldukça hareketli bir caddede bulunan Cafedeyim’de uzun süre sıkılmadan vakit geçirebilirsiniz.

Lezzetli kahvesini yudumlarken dostlarınızla sohbet unutulmaz dakikalar yaşatacaktır.

Mekan temiz, işletme sahipleri ve çalışanlar samimi ve içten hizmet veriyorlar.

Duvarlarını kaplayan fotoğraflar en ince detayına kadar düşünülmüş özenle seçilmiş, üst kata çıkarken merdivenlerde boydan boya duvarı kaplayan eski ahşap evlerin yer aldığı foto sanki o evlerin arasında yürüyorsunuz hissini veriyor.

İç mekanda çalınan müzik, ışıklar, sıcak renkler sizi dinlenmeye, kahve veya ekstra siparişler vermeye davet eder gibi.

Ticaret, saygı duyulması gereken bir savaş gibidir. Ana strateji doğruysa, yapılacak hatalarbile başarıyı engelleyemez. (Robert E.)

  

Bülend Çadırcıoğlu