“Kastamonu MHP tarafından yönetilecek”

MHP Kastamonu İl Teşkilatı, dün partinin Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın ve Kayseri, Gaziantep, Kütahya ve Sivas milletvekillerinin katılımıyla “Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor” adlı toplantı düzenledi. Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, burada yaptığı konuşmada, “Kastamonu’da Türkiye ortalamasının üzerine çıkacağız. Böyle umut ediyoruz. Buradaki rüzgar Ankara’ya böyle geliyor. Kastamonu fotoğrafına baktığımızda Kastamonu’nun MHP’li adaylar tarafından yönetileceği görülüyor. Genel merkezden böyle görünüyor” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığı tarafından dün “Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor” adlı bir program düzenlendi.

Ünal Düğün Salonu’nda düzenlenen programa MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek ve çok sayıda partili katıldı.

GALİP VİDİNLİOĞLU

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren MHP Belediye Başkan adayı Op.Dr. Galip Vidinlioğlu, şunları söyledi:

“Belediyecilik anlayışımız üretken belediyecilik. Vatandaşa çok iyi anlatmalıyız. Çözüm üreteceğiz, hizmet üreteceğiz, yenilikçi hizmet üreteceğiz. Ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayacağız. MHP Belediyeleri imkansızlıklar içinde dahi dürüst, ahlaklı, kamu yararına ve hemşerisini dinleyerek çalışmaktadır. Herkesin sorununu kendi sorunumuz gibi sahiplenip çözüm üreteceğiz. Çözüm biziz. Sorun değil çözüm üreteceğiz. Çözüm odaklı çalışacağız. Yıkmak için değil daha iyi yapmak için geliyoruz. Daha iyi hizmet üretmek için bayrağı devralmaya geliyoruz. Kastamonu’da halkımızla beraber yepyeni bir vizyon ortaya koyacağız. Kastamonu hayalimiz var. Üreten Kastamonu. Sen üret biz pazar buluruz Kastamonu. Biz dünyaya üreten Kastamonu’yu hayal ediyoruz.

Şeffaf olacağız. Belediye mevzuatının el verdiği ölçüde birinci önceliğimiz eğitim olacak. Şehrimin tarihini, kültürünü, örf ve adetlerini yaşayan ve yaşatan, sorunlarını bilen biri olarak, her şeyi tek başına yapacağım iddiasında değilim. Ekibin gücüne inanan, konuları uzmanları ile istişare ederek hareket etmeyi hayatı boyunca bir çalışma disiplini edinmiş bir kardeşiniz, bir evladınız, bir ağabeyiniz, bir babanız olarak buradayım. Belediyecilik güçlü bir ekip işidir. Sorunları doğru tespit edebilirsek doğru çözümler üretebiliriz diyerek yola çıktık.”

YÜKSEL AYDIN

MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, Milliyetçi Ülkücü Hareket’te siyaset yapmanın çok meşakkatli olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Kültürel kimliği olan bir Kastamonu’dan bahsediyoruz. Manevi havasından bahsediyoruz. Evliyalar şehri Kastamonu’dan bahsediyoruz. Kastamonu’nun Milliyetçi Ülkücü Hareket’teki yeri çok farklı. Geçen dönem bir kazaya kurban gittik. Kendi beceriksizliklerimiz mi diyelim, Cenabı Allah’ın nasibimi diyelim, ama buradaki Kastamonulular’a adaylarımıza sesleniyorum. Biz Sayın Genel Başkanımıza söz verdik: Kastamonu’yu geri alacağız. Dün yaptığımız hataları yapmayacağız. Hataların tekrarına düşmeyeceğiz. Çünkü burada potansiyel var. Her şeyimiz var. Bir biz eksiğiz bu işin içinde Allah’ın izniyle belediyeye ve birçok ilçesine talip olduk. 1 Nisan sabahı tabiri caizse sırtımıza vuracağız. Sayın Genel Başkanımıza, liderimize, Devlet Bahçeli beyefendiye hediye edeceğiz”

“BİZ TAHSİN BABAŞ’LA KOL KOLA GİRMEYİZ”

“Galip Bey, aldı başını gidiyor. Aklınızı başınıza alın. Kendinize başka eğlenceler arayın.  Milliyetçi Ülkücü Hareket emanet bıraktığı belediyesini geri alacak Kastamonu Galip gelecek. Bu tarihsel şehre yakışmıyorsunuz diyorum. Bunu da yanlış anlıyorlar. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kurumsal kimliğine tek kelime etmedik etmeyeceğiz. Yani ittifakın ruhuna sadık kalıyoruz. Ama dün akşam il başkanını aradım. Bizim aday etmediğimiz aday adayını Küre’de aday ediyorsun. Kim ittifak ruhuna sadık değil onu söyleyin bakalım. Siz mi? Biz mi? Liderimiz ne dediyse o. Ama şimdi il genel meclisi üyesini aldınız. Sesimizi çıkarmadık. Şimdi bu ne? Alın hayrını görün. Zaten bizde başarılı olamayacağı için biz iki aday adayıydık bir tanesini seçtik. Ayrıca biz Tahsin Babaş’la kol kola girmeyiz.

Kastamonu’da biz ayırmadan, kayırmadan belediyecilik yapacağız.  Eleştirilerimiz de seviyeyi elden düşürmeyeceğiz. Biz liderimizin çizgisinde bir milim bile sapmadan yürüyoruz. Söylemek istediğim bir konu daha var. Kızılay ve Türk Hava Kurumu kurumlarımız var. Kızılay’ın 107 delegesi var, bu arkadaşlar buradaki yönetimi pas geçerek, genel merkezden 150 delege yapmışlar. Kastamonu’da kimsenin haberi yok. Biz Pazar günü müdahale ettik. Kızılay’ın kongresi iptal oldu. Kızılay’ın neyini ele geçirecekler merak ediyorum. Türk Hava Kurumu da aynı şekilde. Azdavay’da Türk Hava Kurumu başkanı seçilmiş arkadaşımız bizim ilçe yönetimimizde yer alıyor. Bir mahsuru var mı? Siyasetini de yapıyor, kurumu da yönetiyor. Sonra Türk Hava Kurumu’ndan aradılar, istifa edeceksin dediler.  Etme kardeşim, bir sor bakalım niye istifa edecekmişsin, yolsuzluk var mı, yok.  Yanlışın var mı, yok. Belediyeyi kaybetme eğilimi içinde oldukları için,  zannediyorsam kendilerine başkan olacak yeni yerler arıyorlar. İnşallah biz 31 Mart akşamı 3 hilal sancağını Kastamonu kalesine asacağız.”

SEMİH YALÇIN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da “Kastamonu’da Türkiye ortalamasının üzerine çıkacağız. Böyle umut ediyoruz. Buradaki rüzgar Ankara’ya böyle geliyor. Kastamonu fotoğrafına baktığımızda Kastamonu’nun MHP’li adaylar tarafından yönetileceği görülüyor. Genel merkezden böyle görünüyor” dedi.

Semih Yalçın, konuşmasında Millet ittifakının partilerini de hedef alarak şunları söyledi:

“MHP bir dava partisidir. Kutlu bir yolun yolcusuyuz. 15 Temmuz sonrasındaki süreci hep birlikte yaşıyor ve görüyoruz. 15 Temmuz’da Ankara’da sadece Devlet Bahçeli vardı. Karargah olarak Ankara’yı tespit etti. Sabaha kadar nöbet tuttuk. Bazıları bekçi demeye kalktı ya bize, evet bekçilik yaptık bu ülke için, bu vatan için. Bu düşünceyle hareket eden Genel Başkanımız ve sizler, bugün ki konumunda Türkiye’yi hangi noktaya getirdiğini uzun uzun anlatmaya gerek yok. 15 Temmuz’daki kararlı duruşumuz, 15 Temmuz’dan sonraki Cumhur İttifakı dediğimiz ruhu oluşturdu. Çünkü 15 Temmuz’da yapılmak istenilen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ortadan kaldırılmasının istenmesiymiş, miş diyorum çünkü daha sonraki gelişmeler ve FETÖ soruşturmalarında ortaya çıkan ifadeler 15 Temmuz kalkışmasının sıradan bir hareket olmadığını gösteriyor bizlere.

MHP, siyasi ekseninden, fikri ekseninden, davasından sapmaksızın politik bazı tedbirler aldı. Kendi partimiz için değil, devlet ve millet hayatı için aldık. 15 Temmuz’dan beri bu ideallerimiz için MHP’nin lideri başta olmak üzere siz değerli dava arkadaşlarımız gerekli fedakarlığı yapmıştır. Millette bunu biliyor. 31 Mart’ta sandığa gederken de bu sorumlulukla gidecek ve hakkınızı teslim edecektir. Bundan endişeniz olmasın.

İl Başkanlarım, belediye başkan adaylarım, partimin değerli mensupları sokakta gezerken şehrinizde dolaşırken başınız dimdik dolaşıyorsunuz. 3-4 yıl önce ne sıkıntılara maruz bırakılıyordunuz bunu biliyorsunuz. Ama şimdi rahatsınız daha da rahat olacaksınız. Genel Başkanımızın uyguladığı politikalarla 31 Mart sonrasında çok güzel mevkiiler gelecek. Kimsenin kuşkusu olmasın. 31 Mart sürecini dolu dolu geçirmek, halkın karşısına çıktığımızda adaylarımızın işin erbabı olduğunu anlatmak zorundayız. Bu millet hakkınızı teslim edecektir. Bunu inanarak söylüyorum. Kastamonu’da Türkiye ortalamasının üzerine çıkacağız. Böyle umut ediyoruz. Buradaki rüzgar Ankara’ya böyle geliyor. Kastamonu fotoğrafına baktığımızda Kastamonu’nun MHP’li adaylar tarafından yönetileceği görülüyor. Genel merkezden böyle görünüyor.

CHP, İP ve diğer küçük partiler de HDP ile birlikte hareket ediyorlar.

Kurduğumuz ve tesis ettiğimiz Cumhur İttifakında Genel Seçimler kast edilmiştir. Yasal olarak onu da gerçekleştirdik, sizlerde onay verdiniz, Anayasa değişikliği vücut buldu, ondan sonra Cumhur İttifakı ile bu ülkede Cumhurbaşkanı seçtik. Cumhur İttifakı dediğimiz olgu, Cumhur İttifakı dediğimiz hadise Yenikapı’da başladı ve halen devam ediyor. Biz, bu ülkede Cumhur İttifakı ile Cumhurbaşkanı seçtik. Bizimde adayımız oldu. Biz, ittifakla 600 kişilik yeni bir meclis tesis ettik, biz ittifakla meclis başkanını seçtik. MHP, Alparslan Türkeş döneminde de, Bahçeli döneminde de ülkeyi sıkıntıya sokan her meselenin önünü açan kararlar almıştır. Eğer bunlar yapılmasaydı bu sefer rejim tehlikeye girerdi. Şimdi tekrar 18 Şubat’ta meclis başkanını istifasıyla birlikte 10 gün içerisinde yeni bir meclis başkanını seçmek için çalışacağız. Amacımız 31 Mart seçimlerini de Cumhur İttifakı ruhuyla gerçekleştirmektir. Halkın karşısına Zillet İttifakı, İllet İttifakı veyahut Şer İttifakının ne yapmaya çalıştığını anlatmak durumundayız. CHP, İP ve diğer küçük partiler de HDP ile birlikte hareket ediyorlar. Örtülü kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklarla hareket ediyorlar. Zillet dememizin sebebi budur. Böyle bir ittifaka yol vermemizin nedeni budur, bundan sonrada vermeyeceğiz. Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı, bu hafta iki parti yetkilileri tekrar ele alacaklar. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar ele alıp değerlendireceğiz. Son görüşmelerde Sayın Cumhurbaşkanı ve Genel Başkanımızın son çıktığı görüşü budur. Bu Kastamonu’yu pek ilgilendirmiyor. Gönlünüz rahat olsun. Bunun için Iğdır örneğini verebilirim. Iğdır’da biliyorsunuz HDP şuanda belediyeyi yönetiyor. Bu yüzden bizlerde, bunu tekrar gözden geçirmek, politikalarımızı aslı olacaktır.

İl Başkanımız bazı aksaklıklardan bahsetti. Bu tür şeyler olabilir. Gerekli olan noktalarda genel merkez devreye girer. Seçim sathı mahallinde Cumhur ittifakı ruhunu mümkün olduğu sürece zedelemeyelim. Pusuya yatmış bütün belalara rağmen ayakta duran bir MHP, bu belaların savuşturulmasında yardım edecektir. Mümkün olduğu kadar Cumhur ittifakının önemini anlatmakta da fayda var diye düşüyorum.

Adaylarımızdan istediğimiz Kastamonu’ya damgayı vurmalarıdır. Galip beyin sloganı çok hoş olmuş. Kastamonu Galip Gelecek, Kastamonu’ya Galip Gelecek.”