Kastamonu rengini kaybetti

Muhtar, milletvekili aday adayı, TMD Genel Başkan Yardımcısı ve ilimizde çekilen Manda Yuvası filminin Bekir Ağa’sı Mehmet Ilgaz, amansız hastalığa yenik düştü.

 55 yaşında aramızdan ayrılan ve ölüm haberi şehirde büyük üzüntü yaratan Mehmet Ilgaz, bugün düzenlenecek törenle son yolculuğuna uğurlanıyor.

Kastamonu’nun tanınan, çok sevilen bir evladını daha kanser illetine kurban verdik. Şehrin en popüler simalarından Mehmet Ilgaz, tedavi görmekte olduğu Ankara Onkoloji Hastanesi’nde önceki akşam vefat etti.

Siyasetten sivil toplumculuğa, turizmden sinema sanatına geniş bir yelpazede uğraş veren Topçuoğlu Mahallesi eski Muhtarı, Muhtarlar Derneği Kastamonu eski Şube Başkanı, Türkiye Muhtarlar Federasyonu eski yönetim kurulu üyesi, Türkiye Muhtarlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı, Kastamonu Turizm İşletmecileri Derneği yöneticisi, MHP Milletvekili aday adayı, ilimizde çekilen Manda Yuvası filminin unutulmaz karakteri Bekir Ağa’yla gönüllerde taht kuran Ilgaz henüz 55 yaşındaydı.

Eski Şoförler Odası Başkanı Uzun Ahmet Lakaplı merhum Ahmet Ilgaz’ın oğlu, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nden emekli İsmet Ilgaz ‘ın eşi, Devlet Su İşleri çalışanı Ali Uysal’ın kayınpederi, Sinem ve Gizem Ilgaz’ın da babaları olan Mehmet Ilgaz, .ir süredir yoğun bakımda tutuluyordu.

Ilgaz’ın naaşı bugün 12.00’de Devlet Hastanesi’nden alınarak Nasrullah Camii’ne getirilecek,  öğle sönrası kılınacak cenaze namazının ardından da Okmeydanı’nda bulunan aile mezarlığına defnedilecek.

Çok sevdiği Kastamonu’dan iz bırakarak hayata veda eden merhuma rahmet, ailesi başta olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. CM