Kastamonu SGK Türkiye birincisi

 

 

IMG-20151201-WA0000Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Türkiye genelindeki 29 bin personelini kapsayan “yönetici memnuniyeti” anketinde Kastamonu İl müdürlüğü 81 il içerisinde en yüksek puanı alarak açık ara birinci oldu.

 

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun Türkiye genelindeki 29 bin personelini kapsayan “yönetici memnuniyeti” anketinde Kastamonu İl müdürlüğü 81 il içerisinde en yüksek puanı alarak açık ara birinci oldu.

Temel amaçlarından biri hizmet kalitesini sürekli geliştirmek olarak belirlenen ve bu amaçla yaptığı çalışmalarda önceliği kurum çalışanlarının memnuniyet düzeyini ölçmeye veren Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde SGK çatısı altında görev yapan 29 bin personele yönelik anket çalışmasının sonuçları açıklandı. Anketle çalışanların memnuniyet düzeyi ölçülürken ve memnuniyet seviyesini yükseltmek amacıyla alınacak tedbirler ve uygulanacak stratejiler tespit edilerek raporlandı.

Söz konusu anket sonuçlarına göre, Kastamonu Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, çalışanlarına yöneltilen sorulara vermiş olduğu yanıtlar neticesinde değerlendirilen yönetici memnuniyeti, 81 il içerisinde en yüksek puanı alarak açık ara birinci oldu..

DSCF4886

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Oktay Öztanç, “Biz çok büyük bir aileyiz ve toplumun tamamına hizmet veriyoruz. Kurum olarak öncelikli hedefimiz her zaman daha kaliteli ve daha iyi hizmet vermek. Bunu yapabilmemiz için de çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu her zaman yüksek tutmalıyız. Bu amaçla çalışanlarımızı, Kurumumuzun amaç ve hedeflerine ulaşması noktasında teşvik etmek, onların sorunlarını dinlemek ve çözüme kavuşturmak, bilgi ve tecrübelerini aktarmalarında yol gösterici olmak bizim asli görevimizdir. Şahsım ve birbirinden kıymetli iki İl Müdür Yardımcımla birlikte görevlerimizi yerine getirirken ilerlediğimiz yolun doğru olduğunu bizlere gösteren değerli personelime çok teşekkür ediyorum Bu memnuniyetin, Kurumumuzdan hizmet alan vatandaşlarımıza yansıyacağına da eminim” dedi.