Kastamonu Teknokent’in parlayan “Yıldız”ı…

  • Aralarında Japonya’nın da bulunduğu çeşitli ülkelere yazılım ihracatı yapan Saat Teknoloji’nin, Tivibu’nun sistem yazılımının altında da imzası bulunuyor. Firma, 22 yazılımcısını Kastamonu’ya getirerek yerleşmelerini sağladı.
  • Devrekanili Yıldız ailesinin aynı ismi taşıyan kardeş çocuğu iki ortağı, hafta sonu yapılan açılışta “Saat Teknoloji olarak yapacağımız tüm yenilikçi çalışmalarımızla Kastamonumuzun adının teknoloji geliştirme alanında da bir marka olmasını hedefliyoruz” dediler.

Kastamonu Teknokent, yazılım alanında başarılı çalışmalarıyla adından övgüyle söz ettiren SAAT Teknoloji firmasını ilimize kazandırdı.

Çalışmalarını bugüne dek Yıldız Teknopark çatısı altında sürdüren SaatTek Yazılım Danışmanlık ve Tic. Ltd. Şti’nin Kastamonu Teknokent’teki açılış töreni hafta sonunda yapıldı.

Aralarında Japonya’nın da bulunduğu çeşitli ülkelere yazılım ihracatı yapan Saat Teknoloji’nin Tivibu’nun sistem yazılımının altında da imzası bulunuyor. Firma, 22 yazılımcısını Kastamonu’ya getirerek yerleşmelerini sağladı.

Devrekânili iki kardeş olan Mehmet ve Hasan Yıldız’ın çocuklarının kurduğu Saat Teknoloji’nin iki ortağı da aynı adı taşıyor: Mustafa Yıldız. İki ortaktan biri Işık Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu, diğeri ise Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi.

“Kastamonumuzun adının teknoloji geliştirme alanında marka olmasını hedefliyoruz”

 Törende konuşan firma ortakları, Saat Teknoloji’nin Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Merkezi Kuluçka Programı tarafından desteklenen ve 2017 yılında kurulmuş bir Ar-Ge şirketi olduğunu belirterek geliştirdikleri bulut tabanlı IPTV ürünleriyle, uçtan uca çözümler sunduklarını ve bu alanda global çapta danışmanlık hizmetleri verdiklerini vurguladılar. Alanında uzman ve dinamik bir ekiple müşterilerinin gereksinimlerine uygun, düşük maliyetli çözümler sunduklarını ifade eden “Yıldız”lar, SAAT Teknoloji’nin, Ar-Ge faaliyetleri kapsamında küresel ölçekte yeni standartlar geliştirmeyi hedeflediğine dikkat çekerek şöyle konuştu:

Saat Teknoloji olarak yapacağımız tüm yenilikçi çalışmalarımızla Kastamonumuzun adının teknoloji geliştirme alanında da bir marka olmasını hedefliyor, bu süreçte baştan sona bizim yanımızda olan, bizlere yardımcı olan, katkı ve destek veren, açılışımıza katılan, arayarak hayırlı olsun dileklerinde bulunan herkese ekibimiz adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Ar-Ge Merkezi Orgeneral Atilla Ateş Paşa Caddesi üzerinde bulunan firmanın açılışı dolayısıyla hafta sonunda düzenlenen törene TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve AK Parti Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya ile birlikte Kastamonu ve il dışından gelen çok sayıda davetli katıldı. Törende açılış duasını Devrekâni Müftülüğü’nde şef olarak görev yapan Raif Yüksel Yazıcıoğlu yaptı.

Firmanın sosyal medya hesaplarında şu ifadelere yer veriliyor:

“Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türk Ekonomi Bankası tarafından ortaya konulan ve Türkiye’nin en büyük girişimcilik ailesi olan Girişim Evi tarafından desteklenmeye değer bulunarak 2020 yılı hızlandırma programına dahil edilen Saat Teknoloji,  TİM-TEB Girişim Evi ailesinin bir parçası olmayı çok değerli buluyor, bu destekle büyüme hedeflerimize çok daha hızlı ulaşacağımıza inanıyoruz.”

 

CENGİZ MUHZİROĞLU