Kastamonu Üniversitesinde yerleştirme oranı: %89

Toplam kontenjanı 6 bin 510 olan Kastamonu Üniversitesi’ne 5 bin 789 aday kayıt yaptırma hakkı kazandı.

 

5 bin 789 üniversite adayı, Kastamonu Üniversitesi’nin lisans veönlisans programlarına kayıt yaptırma hakkı elde etti.

Kastamonu Üniversitesi’nde bu yıl 12 fakültenin lisans programları için toplam 2 bin 935 kontenjan açılırken, 2 bin 565 öğrenci yaptıkları tercihler doğrultusundabu programlardan birine yerleşmeye hak kazandı.

Yine üniversitemiz bünyesinde bulunan 13 Meslek Yüksekokulu’ndaki önlisans programları için toplam 3 bin 575 kontenjan açılırken, 3 bin 224 öğrenci bu programlara yerleştirildi. Açık kalan kontenjanların ek yerleştirmeler sonrasında dolması bekleniyor.

ORTEK PROGRAMA RAĞBET YOK

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Ortak Lisans Programı kapsamında Uluslararası Kırgızistan Üniversitesi ile ortak açılan ücretli iktisat bölümünde 20 kontenjana hiç başvuru yapılmazken, işletme bölümünde ise 20 kontenjana sadece 1 başvuru gerçekleşti.

KAYIT İŞLEMLERİ

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılabilecek.

Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor. Elektronik kaydı tercih edecek adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklar.