“Kastamonu’da da çalıştay yapılacak”

Murat Demir iki konudaki eleştirileri cevapladı

AK Parti Milletvekili Murat Demir, Trabzon’da yapılan “Kültür ve Turizm Bölge Turizm Çalıştayı”na Kastamonu’nun davet edilmemesi konusunda, söz konusu çalıştayın “ yöre illeri”ni kapsadığını, “Batı Karadeniz Turizm Çalıştayı”nın Kültür ve Turizm Bakanı’nın katılımıyla yapılacağını söyledi.

Demir, Kent Konseyi toplantısına katılamayış sebebini ise “Meclis’teki önemli kanun görüşmeleri nedeniyle grup yönetiminin izin vermemesi” olarak açıkladı.

 

AK Parti Milletvekili Murat Demir, Trabzon’dati Kültür ve Turizm Çalıştayı’na Kastamonu’nun devat edilmeyişi ve Kent Konseyi toplantısına katılmayışıyla ilgili eleştirileri yaptığı açıklamayla cevaplandırdı.

Demir, çalıştay konusunda şunları söyledi:

“Geçtiğimiz günlerde Trabzon’da düzenlenen Turizm Çalıştayı’nın Bakan Bey ile yaptığımız görüşme sonucunda sadece Orta ve Doğu Karadeniz kapsamında yapıldığı bildirildi. Kültür ve Turizm Bakanımız ile yaptığımız diğer bir görüşmede ise yakın bir zamanda Kastamonu’ya ziyaret yapacağını ve yapacağı ziyarette Batı Karadeniz Çalıştayı yapılacağını bizzat söylemiştir. Bu bağlamda söylenildiği gibi Kastamonu kapsam dışında bırakılmamıştır. Tam tersi Kastamonu tanıtımı anlamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Müdürlüğü Kastamonu tanıtımı ilgili KUZKA ile geniş kapsamlı bir çalışma başlatmış durumdadır. Kastamonu’nun tüm ilçelerini kapsayan bir proje yapılacak. Biz Kastamonu vekilleri olarak her konunun takibini yapıyoruz.”

 

Açıklamasında, Kent Konseyi toplantısının Kastamonu için ne kadar öneme sahip olduğunu en iyi bilenlerden biri olduğunu da ifade eden AK Parti Milletvekili Murat Demir, bu konuda yapılan eleştirilerin haksız ve yersiz olduğunu ifade etti.

 

Toplantıya meclis çalışmaları nedeniyle katılamadığını kaydeden Vekil Murat Demir: “Bu toplantıya katılmak için tüm hazırlıklarımı tamamlamışken mensubu olduğum partimin grup yönetiminden izin talebimiz olmuş önemli kanunların görüşülmesi sebebi ile grup yönetimimiz haklı olarak izin talebimiz olumlu karşılanmıştır. Bizler sorumlu vekiller olmalıyız Meclis’te görüşülen halkımıza verilen sözlerimiz yerine getirmek en asıl görevimiz bu bağlamda Meclis’in çalışmasına ve kanunların biran önce çıkarılmasına yardımcı olmamız gerekmektedir” dedi.