Kastamonulu işadamlarına yatırım daveti

KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ve Kastamonu Yatırım Destek Ofisi’nde görevli Uzman Özgür Yücel Yakar,İstanbul’da faaliyet gösteren KASİAD üyesi işadamlarınayatırımlarını Kastamonu’ya yönlendirmeleri çağrısında bulundu.

Kastamonu’ya yönelik hazırlanan yatırım destek ve tanıtım çalışmaları hakkında da bilgilerin sunulduğu toplantıda, “Kastamonu Yatırım Ortamı Tanıtım Kataloğu”, “Teşvikler ve Kastamonu” ile “Kastamonu’ya-Yatırımda 10 Neden”broşürleri işadamlarına dağıtıldı.   

 

 

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), İstanbul’da faaliyet gösteren Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD)’ne üye işadamlarına Kastamonu’da yatırım fırsatlarına ilişkin bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği(KASİAD)’nin Kasım ayı yönetim kurulu toplantısına katılan KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç ve Kastamonu Yatırım Destek Ofisi’nde görevli Uzman Özgür Yücel Yakar, İstanbul’da faaliyet gösteren işadamlarının yatırımlarını Kastamonu’ya yönlendirmeleri çağrısında bulundu.

Toplantıda Ajans faaliyetleri hakkında yönetim kurulu üyelerine ve davetli diğer firma temsilcilerine bilgiler aktaran Genel Sekreter Dr. Serkan Genç, daha sonra Kastamonu hakkında soruları cevaplandırarak yatırımcılara Kastamonu’ya yatırım yapmaları davetinde bulundu.

Genç’in ardından YDO Uzmanı Özgür Yücel Yakar, Kastamonu yatırım ortamı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Yakar, yatırım konusunda işadamlarınabüyük fırsatlar sunan Kastamonu’ya ilişkin yaptığı sunumunda “ulaşım, hammaddeye yakınlık, doğal kaynaklar, avantajlı teşvik ile yatırım yeri imkânları, öne çıkan sektörler, dev yatırım örnekleri, işgücü potansiyeli, yaşam kalitesi, iş destek mekanizmaları, kurumlar ve devlet destekleri ile işbirliği ağları”na ilişkin konularda ayrıntılı bilgiler paylaştı.

Yatırım Ortamı Tanıtım Çalışmaları Yapılacak

KUZKA tarafından Kastamonu’ya yönelikhazırlanan yatırım destek ve tanıtım çalışmaları hakkında da bilgilerin sunulduğu toplantıda, Kastamonu Yatırım Ortamı Tanıtım Kataloğu, Teşvikler ve Kastamonu Broşürü ile Kastamonu’ya-Yatırımda 10 Neden Broşürleri işadamlarına dağıtıldı.