Kastamonulu servisçinin minibüsünde bomba patladı

İstanbul Pendik’te, üniversite öğrencilerini taşıyan seyir halindeki bir servis minibüsünde bombalı saldırı meydana geldi. Kastamonulu sürücü Murat Demirci’nin kullandığı minibüste meydana gelen patlamada 6 kişi yaralandı. Patlamanın öğrenci gibi davranan bir kişinin içinde bomba olan çantayı minibüsün içinde bırakmasıyla gerçekleştiği öğrenildi.

1474686_dae61b6951e848076625a1fa2de293b2İstanbul’un Pendik ilçesinde özel bir üniversitenin öğrencilerini taşıyan servis minibüsünde seyir halindeyken patlama meydana geldi. Patlamada 6 kişi yaralandı.
Olay yerine sağlık ekipleri, itfaiye ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alınarak, trafik durduruldu. İnceleme sırasında, servis minibüsü etrafına dağılmış çok sayıda çivi ve metal parçalarının olduğu görüldü.
Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Okan Üniversitesi Kurucusu Bekir Okan, servis minibüsündeki olayda yaralanan öğrencilerin tedavi gördüğü Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi. Yaralıları ziyaret eden Okan, öğrencilerin durumlarıyla ilgili de hastane yetkililerinden bilgi aldı. Hastane çıkışında konuşan Okan, “Yaralıların durumu iyi. Bizim hastanemize sevk edildi. İlk aldığımız bilgilere göre olay kaza” dedi.
Yaralıların durumlarıyla ilgili bilgi veren hastane yöneticisi Prof. Dr. İsmail Cinel ise “Bizim hastanemize 3 yaralı geldi. Durumları iyi, hayati tehlikeleri yok” diye konuştu.
Olayın ardından Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Okan Üniversitesi öğrencisi 22 yaşındaki Canat Uyar ile diğer 2 yaralı, buradan Tuzla’daki Okan Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.