“Kastamonu'nun dışında stant görmek istemiyorum”

Başkent’te Kastamonu Günleri’nin tüm masraflarını Kastamonu Belediyesi karşılayacak. Belediye Başkanı Tahsin Babaş, stant açacak esnafın 20 Mart tarihine kadar KESOB ve KATSO’ya kayıtlarını yaptırmasını isterken, “Kastamonu’nun tanıtımı için büyük önem taşıyan bu etkinlikte başka illerden stant açan esnaf görmek istemiyorum” dedi.

ankarad3Bu yıl 12’incisi düzenlenecek olan Başkent’te Kastamonu Günleri, Kastamonu Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.

30 Mart – 3 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Başkent’te Kastamonu Günleri’ne katılacak olan ilçelerin belediye başkanları ve stant açacak olan esnaf, dün Belediye Toplantı Salonu’nda biraraya geldi.

Kastamonu Dernekler Federasyonu (KASDERFED) Başkanı Hasan Şen, katılımcıları program içeriğiyle ilgili bilgilendirirken, Belediye Başkanı Tahsin Babaş da esnafın yüzünü güldüren müjdeyi verdi.

Başkent’te Kastamonu Günleri’nin tanıtım ve esnaf için önemini bildiklerini söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, tüm organizasyonunu ve giderini Belediye olarak üstlendiklerini açıkladı.

Etkinliğe katılmak isteyen esnafın nakliye masraflarının ve stant ücretlerinin tamamını, ayrıca etkinliğin tanıtım ve organizasyon giderlerini de karşılayacaklarını belirten Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 5 gün sürecek etkinlikte Kastamonulular dışında stant açan esnaf görmek istemediğini de üstüne basarak söyledi.

Katılmak isteyen esnafın kaydının KESOB ve KATSO tarafından alınmasını da isteyen Başkan Babaş, “Katılmak isteyen esnafımız 20 Mart’a kadar başvuruda bulunsun. Kastamonu’nun tanıtımı için büyük önem taşıyan bu etkinlikte başka illerden stant açan esnaf görmek istemiyorum” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, ayrıca Türkiye’nin içinde bulunduğu durum ve Ankara’da önceki gün meydana gelen bombalı terör saldırısına dikkat çekerek, konser ve eğlence etkinliklerinin de iptal edilmesini istedi.

ankarad7KASDERFED Başkanı Hasan Şen ise “Başkentte Kastamonu Günleri’nin 12’ncisini düzenleyeceğiz. Tanıtım günleri artık iller arası bir yarışa dönüştüğü için bu etkinliğe Kastamonu mutlaka sahip çıkmalıdır. Bugüne kadar Kastamonu’da görev yapan valilerimiz değişik projeler üzerinde durdular. Kastamonu’nun tanıtımı, milli bir projedir. Bu projeyi de Kastamonulular başarabilir. Kastamonu için önemli gördüğümüz bu organizasyonu yıllardır büyük emek harcayarak gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu yılda sıkıntılarla karşılaştık. Valiliğimizden destek bulamadık. Kastamonu’nun tanıtımı mı önemli yoksa para mı? Belediye Başkanımız Tahsin Babaş bu konuda tüm sivil toplum kuruluşlarını kucaklayan bir bakış açısıyla konuya el attı. Kastamonu’ya 1 milyon liraya yakın ekonomik girdi olmasını sağlayan, kış mevsiminden sonra tüm umutlarını bu etkinliğe bağlayan Kastamonu esnafına can suyu olan Başkent’te Kastamonu Günleri’ni Kastamonu’ya yakışır şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Bu işi yaparsa öz Kastamonulular yapar. Biz Ankara’da bu etkinliğin tüm hamallığını yapmaya, mutfağında yer almaya ve temizliğini gerçekleştirmeye hazırız” dedi.