Kastamonu’nun Meksikalı konuğu var

Kastamonu Rotary Kulübü, 11 ay süreli “Uzun Dönem Değişim Programı” kapsamında ABD’den dönen Devrim Ilgaz Karaahmet ve Meksika’dan ilimize gelen Martin Heredia için “Hoşgeldin”, Brezilya’ya uğurlanan Özenç Afacan için “Güle güle” toplantısı düzenledi.

Av. Evren Karaahmet’in Gölköy’deki evinde düzenlenen toplantıya ilimizde 11 ay boyunca Kastamonu Rotary Kulübü’nün misafiri olarak kalacak Meksikalı Martin Heredia’nın sevimli tavırları damga vurdu.

Karaahmet: “Evimiz evindir”

Toplantıda bir konuşma yapan Kastamonu Rotary Kulübü Geçmiş Dönem Başkanı Evren Karaahmet, Uluslararası Rotary’nin “Uzun Dönem Değişim Programı” ile her yıl dünyada 8 bin civarında 16-18 yaşlarında gence farklı kültürleri tanıma fırsatı yarattığını kaydetti. Programın amacını uluslararası anlayış ve iyi niyete yardımcı olmak, gidilen ülkenin kültürünü öğrenmek, kendi kültürünü anlatmak, dostlukları geliştirmek olarak ifade eden Karaahmet; “Kulübümüz de bu programa katılıyor ve gençlerimizi yurtdışına gönderiyor, misafirleri ilimizde ağırlıyor” dedi.

Karaahmet’in 11 ay boyunca ilimizde kalacak olan Martin Heredia’ya yönelik söylediği “Ülkemiz ülken, evimiz evindir” sözleri duygusal anlar yaşattı.

Tiryaki: “Gençlerimize üstlendikleri

emekten dolayı teşekkür ediyorum”

Kastamonu Rotary Kulübü 2017-2018 Dönem Başkanı Feza Tiryaki, ülkemizin tanıtımı ve dünya barışının sağlanmasına yönelik projeler uyguladıklarını kaydederek, “Üç gencimize de verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Devrim Ilgaz Karaahmet’in 11 ay boyunca ABD’de Gig Harbour’da kaldığını kaydeden Kastamonu Rotary Kulübü 2017-2018 Dönem Başkanı Tiryaki, “Önümüzdeki 11 ay boyunca Martin Heredia bizim misafirimiz olarak eğitimini şehrimizde sürdürürken, Özenç Afacan ise aynı süre boyunca Brezilya’nın Uberlendia kentinde eğitimine devam edecek” açıklamasında bulundu.

Tiryaki, Uluslararası Rotary’nin Kısa Dönem Değişim Programı da olduğunu kaydederek, “Bu program kapsamında da gençleri iki hafta süre ile çeşitli ülkelere gönderiyoruz” dedi.