"Kastamonuspor bu şehrin ruhu ve markasıdır"

Kastamonuspor 1966 kulüp başkanı Mahir Altıkulaç, ligin ilk devresinin tamamlanmasının ardından yaptığı değerlendirmede, 1,5 yılık süre içerisinde elde ettikleri başarıyı tarihe altın harflerle yazılacak bir başarı olarak gördüklerini söyledi.

Elde adilen bu başarı sayesinde Kastamonu isminin Türkiye’ye duyurulduğunu söyleyen Mahir Altıkulaç, “Kastamonuspor sadece bir futbol takımı değil, bu şehrin ruhu ve en büyük markasıdır. Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak tamamladığımız sezondan daha büyük bir yük omuzlarımızdadır. Başarı bizim için Belediye Başkanımızın da söylediği üzere bulunduğumuz liglerin en üst basamağıdır. Değerli Kastamonulu hemşerilerimizin bu yolda bizleri yalnız bırakmadığını görmek ise en büyük mutluluk kaynağımızdır” dedi.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın önderliğinde hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Mahir Altıkulaç, şöyle konuştu:

“Kupada İzmir’de PTT 1. Lig’inin köklü kulüplerinden Karşıyaka’yla ilk maçımızı onayacağız. Burada ilimizi en iyi şekilde temsil ettikten sonra Süper Lig’in şampiyonluk adayı Galatasaray’ı Gazi Stadı’nda ağırlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Kastamonu açısından Türkiye Kupası maçları çok önemli. Bu karşılaşmalar bizim için sadece futbol müsabakası değil, ilimizin tanıtımı için de çok büyük bir fırsat. Rakiplerimizi en iyi şekilde ağırlayarak Türkiye Kupası’nda elimizden gelenin en iyisini yapmak istiyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi asıl hedefimiz bu sezon lig şampiyonluğudur. Bu doğrultuda hareket edeceğiz. Ligin ikinci devresine iki puan avantajla başlayacağız. Bu avantajı iyi değerlendirip zirveyi bırakmadan sezonu tamamlamayı hedefliyoruz. Teknik ekibimiz ve futbolcularımıza bu doğrultuda güveniyoruz.”

Mahir Altıkulaç, açıklamasında son olarak, “Bu zorlu süreçlerde yanımızdan bir an olsun ayrılmayan Kastamonuspor 1966’nın mimarı Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’a, Valimiz Şehmus Günaydın’a, işadamlarımıza, taraftarlarımıza ve kulübümüz için gecesini gündüzüne katan değerli yönetim kurulundaki arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yakaladığımız bu büyük birliktelikle hedefe ulaşacağımızdan en ufak bir şüphemin olmadığının bilinmesini istiyorum” dedi.