Kastamonu’ya 14 hekim kadrosu

Sağlık Bakanlığı, Kastamonu için hekim ataması yapacağı boş kadroları açıkladı. Buna göre,başvuru durumuna göre, ilimize 13 uzman, 1 pratisyen olmak üzere 14 hekim ataması yapılacak. Kura çekilişi ise 28 Şubat’ta…

Boş kadrolardan birisi, geçtiğimiz günlerde uzman kadın doğum doktoru olmadığı için Kastamonu’ya sevk edildikten sonra hayatını kaybeden ve dünyaya getirdiği oğlunu göremeyen Şaziye Emük’ün memleketi Cide için açıldı.

Kastamonu Devlet Hastanesi’ne de bir süredir sıkıntısı çekilen göğüs hastalıkları uzmanı ataması için bir kadro verildi.

 

 

Sağlık Bakanlığı 79.Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası ve 79.Dönem Mazeret Kurası öncesinde Kastamonu için boş olan kadrolar açıklandı. Buna göre, başvuru durumuna göre, ilimize 13 uzman, 1 pratisyen olmak üzere 14 hekim ataması yapılacak. Kura çekilişi ise 28 Şubat’ta…

Atamalardan birisi ise geçtiğimiz günlerde uzman kadın doğum doktoru olmadığı için Kastamonu’ya sevk edildikten sonra hayatını kaybeden ve dünyaya getirdiği oğlunu göremeyen Şaziye Emük’ün memleketi Cide’ye gerçekleştirilecek.

Yeni atamalarla birlikte Kastamonu Devlet Hastanesi’nde yaşanmakta olan ve hastaları çevre illere gitmek zorunda bırakan göğüs hastalıkları uzmanı sorunu da bir ölçüde çözülmüş olacak. Atama yapılacak kadrolardan birisi Kastamonu Devlet Hastanesi’ne Göğüs Hastalıkları Uzmanı için ayrıldı.

Açıklanan kadroların dağılımı şu şekilde: Kastamonu Devlet Hastanesi’ne; 1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı, 2 Dahiliye Uzmanı, 1 Acil Tıp Uzmanı, 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı ve 1 Radyoloji Uzmanı –  İnebolu Devlet Hastanesi’ne; 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı,1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı,1 Anestezi Uzmanı – Cide Devlet Hastanesi’ne; 1 Anestezi,1 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı –  Taşköprü Devlet Hastanesi’ne; 1 Anestezi Uzmanı ve 1 Pratisyen hekim – Küre Devlet Hastanesi’ne 1 Uzman Aile Hekimi.

Boş olarak açıklanan kadrolara atamalar ise 28 Şubat’ta gerçekleştirilecek kurayla belli olacak.