“Kastamonu’ya 2. şampiyonluğu yaşatmak istiyoruz"

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, matematiksel olarak şampiyonluğu garanti altına alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Bayburt ve Niğde’nin mağlup olduğu haftada, kazandıkları üç puanın daha da değerlendiğini söyleyen Ahmet Duman, maç sonrasındaki açıklamalarında şunları söyledi:

“Hem bizim hem de Çorum Belediyespor açısından önemli bir maçtı. En yakın takipçilerimiz Niğde Belediyespor ve Bayburt Grup Özel İdarespor’un puan kaybetmesiyle bu galibiyet daha da anlam kazandı. Oyuncularım özellikle ilk yarıda inanılmaz bir mücadele gösterdiler, ikinci yarıda rakibin bir kişi eksik kalması bizi rahatlatmış gibi gözükse de rakibin hırslanmasını sağladı. Skoru koruma amacıyla son dakikaları stresli geçirsek de kazanmak önemliydi. Kastamonu taraftarına Kastamonu halkına 2. şampiyonluğu yaşatmak istiyoruz. Matematiksel olarak şampiyonluğumuz garantilenmedi. Şampiyonluğu elde edinceye kadar, var gücümüzle çalışacağız. Bu yılda şampiyonluğu kazanmak istiyoruz. Ligin en zor dönemlerindeyiz. Galibiyetimiz Kastamonu halkına armağan olsun.”