Kastamonu’ya 70 bekçi alınacak

 

  • Emniyet Genel Müdürlüğü, 73 ilde görevlendirilmek üzere 7 bin bekçi alımı gerçekleştirecek. Bu çerçevede Kastamonu’ya da 70 bekçi alınacağı açıklandı. Alım için son başvuru 22 Haziran’da.

 

Çarşı ve mahalleler için 7 bin bekçi alınacak. Emniyet Genel Müdürlüğü, 73 ilde görevlendirilecek çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacağını açıkladı.

2017’de Resmi Gazetede yayımlanan KHK ile 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı netleşmiş; Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde mahalle bekçiliği için 7 bin 500 daha yeni kadro açılmasına karar verilmişti. Böylece 14 bin 500 mahalle bekçisi istihdamı yapılacağı da netleşmişti. Alımların bir kısmı da 2017’nin Kasım ayında yapıldı.

SON BAŞVURU 22 HAZİRAN

Şimdi ise Emniyet Genel Müdürlüğü, 7 bin daha, erkek, çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacak. Başvurular ise 22 Haziran tarihinde son bulacak.

Adaylarda aranan şartlar ise; Türk vatandaşı olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak, en az 167 cm boyunda olmak, başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak ve askerlik görevini bitirmiş olmak. Ayrıca adayların 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından da büyük olmaması gerekiyor. Adayların memuriyete engeli olmaması ve silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmaması da aranan şartlar arasında.

NASIL BAŞVURULACAK?

Adaylar, Polis Akademisi Başkanlığının internet adresinden e-devlet şifresi ile giriş yaparak, ön başvuru yapabilecek. Alıma ilişkin sınav takvimi ise Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden ilan edilecek.