“Kastamonu’ya yakışıyor”

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Sayın Prof. Düsen Kaseinov, bugün yapılacak olan Kastamonu’nun Türk Dünyası Kültür Başkentliği lansman toplantısı öncesinde dün şehirde kısa bir gezi gerçekleştirdi.

Vali Yaşar Karadeniz, milletvekilleri Hakkı Köylü, Metin Çelik ve Murat Demir, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Seyit Aydın ile birlikte incelemelerde bulunan Prof.Düsen Kaseinov, içinde barındırdığı tarih ve kültür itibariyle Türk Dünyası Kültür Başkentliği’nin Kastamonu’ya yakıştığını söyledi.

Kaseinov’un gezdiği yerler arasında TÜRKSOY’un Kastamonu’daki irtibat ofisi olarak kullanılacak olan Şeyhoğlu Konağı’nda yer aldı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş ise “Gerçekleştirdiğimiz restorasyon sonrasında tarihi ihtişamına kavuşan ve Türk Dünyası Kültür Başkenti Kastamonu’muza yakışır bir hal alan tarihi konağımız 2018 yılı içerisinde TÜRKSOY koordinasyon merkezi olarak hizmet verecektir. Cenab-ı Hakk’ın izniyle 2018 yılında Kastamonu’muzun tüm değerlerini dünyaya duyuracak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.