“Kastamonu’yu rantçıların elinden alacağız”

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, yaptığı açıklamada, “Seçimler reel gerçekler üzerinden hesap edilerek kazanılır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bazı gerçeklerin altının tekrar çizelim dedik. Hesap yapacaklar ona göre hesabını yapsın ki, 31 Mart akşamında hayal kırıklığı yaşamasınlar” dedi.
“Şimdi proje yarıştıran iki parti, Belediye Meclisi’nde Kastamonu’nun rantını paylaşmaya geldiğinde oybirliği ile karar almaktadır” diyen Alemdar, “Buradan anlaşılıyor ki, kavga göstermelik bir tiyatrodan başka bir şey değildir. İyi Parti ile bu oyunu bozacağız. Kastamonu’yu rantçıların elinden alacağız.” ifadesini kullandı.

CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar’ın açıklaması şöyle:

“31 Mart 2019 yerel seçimleri için yarışa giren partilerin ve adaylarının bir hesabı var.
Kastamonu Belediye başkanlığı yarışında Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti olarak girdiğimiz yarışta kamuoyunu bilgilendirmenin ve herkesin hesabını ona göre yapmasının zamanının geldiğini düşündük.

Seçimler reel gerçekler üzerinden hesap edilerek kazanılır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bazı gerçeklerin altının tekrar çizelim dedik. Hesap yapacaklar ona göre hesabını yapsın ki, 31 Mart akşamında hayal kırıklığı yaşamasınlar.
Kastamonu’nun seçmen sayısı bellidir ve partilerin aldığı oy oranı da bellidir. Yeni bir şey keşfetmiyoruz. Seçime giriyoruz. Seçmeni kandırmanın ve göz boyamanın bir anlamı yoktur.
24 Haziran seçimlerinde partilerin aldığı oy oranı bellidir. Şu an belediyeyi yöneten parti anlayışının ve ondan önce üç dönem belediyeyi yöneten parti anlayışının bu seçimi nasıl kazandığı ortadadır.
2002 yılında iktidara gelen partinin sıfır terör ile aldığı ülkemizde “Çözüm süreci adı altında” terör örgütü ile nasıl masaya oturduğu herkesin bildiği bir gerçektir. O zamanki seçimlerde terör örgütü ile masaya oturanlar kazanacağına, belki Kastamonu’ya hizmet ederler düşüncesi ile emanet oylar ile Kastamonu belediyesini üç dönem kazananlar 31 Mart seçimlerinde aynı hayali görmeye başlamışlardır.

Ülkemizdeki parlamenter demokratik sistemin değişmemesi için CHP’nin verdiği mücadele herkesin hafızasındadır. ‘Parlamenter sistemi değiştiren iktidar partisine hesap soracağım’ diyerek meydanlara çıkanların, hangi hesapları yaparak hesap soracakları partiye payanda olduğunu milletimiz ve Kastamonulular ibretle izlemektedir. Kastamonuluların, cumhuriyeti ve onun değerlerini altüst eden partiye verecek emanet oyu kalmamıştır. Kastamonu halkı her zaman devletine bağlı yaşamıştır. Vatanına, bayrağına ve mukaddes değerlerine bağlıdır. Onu yıkmaya, değiştirmeye çalışanlara verecek cevabı vardır. Bu cevap 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde verilecektir.

Kastamonu Belediye Meclisi’nde de aynı oyun sergilenmektedir. Dışarıda birbiri ile kavga edenler, belediye başkanlığı yarışında proje yarıştıran iki parti, Belediye Meclisi’nde Kastamonu’nun rantını paylaşmaya geldiğinde oybirliği ile karar almaktadır. Kastamonulu hemşerilerimiz internetten girip baksınlar. Kastamonu Belediye Meclisi’nde alınan bütün kararlar AKP ve MHP ittifakının oy birliği ile alınmaktadır. Buradan anlaşılıyor ki, kavga göstermelik bir tiyatrodan başka bir şey değildir.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak çeşitli oyunlar ile seçim kazanmaya çalışmadık ve çalışmayacağız. Demokrasi anlayışımız ve cumhuriyeti kuran iradenin partisine mensup olan CHP’liler Kastamonu’da kendi adayı ile seçimlere katılmaktadır. Teşkilatımız ve partililerimiz tek vücut halinde adayının arkasındadır. Cumhuriyet ve onun değerlerine sahip çıkan bir diğer parti İyi Parti ile Kastamonu’da bu oyunu bozacağız. Kastamonu’yu rantçıların elinden alacağız. Şahsi geleceklerini kurtarmak ve koltuklarını korumak için seçmeni manipüle etme çabalarına seçmenlerimiz bu sefer ‘dur’ diyecektir.

İktidarlarını ve kazandıkları belediyeleri yandaşları ile dolduranlar, liyakatı ve karakteri görmezden gelenler, ülkemizi büyük bir ekonomik krizin pençesine düşürmüşlerdir. Kastamonu çöpten yiyecek toplayan insanların görülmeye başlandığı büyük bir sıkıntının ve geçim darlığının içine düşürülmüştür. Buna rağmen belediyenin bütçesini koltuğunu ve şahsi geleceğini kurtarmaya çalışan bir anlayışın şahsi reklamları için israf etmesine seyirci kalmayacağız.

Şu an belediyeyi yöneten anlayıştan önce üç dönem belediyeyi yöneten anlayış artık aynı menfaat çarkını beraber döndürmek için yol arkadaşlığı yapmaya başlamışlardır. Hangisi kazanırsa kazansın rantiye kazanacak ve belediyeden yandaşlar istifade edecektir. Millet ittifakını kuran parti seçmenleri ve Kastamonu’yu seven ve geleceğinden kaygı duyan seçmenlerimiz bunu görmüştür. Bu çarpık düzeni vatandaşlarımıza anlatmak için Kastamonu’yu adım adım gezmekteyiz. Kadınlarımız, gençlerimiz ve parti teşkilatımız bu gerçeği anlatmak için gecesini gündüzüne katarak çalışmaktadır.

Genel seçimlerde Kastamonu’dan aldığı yüzde 15 oyun üzerine emanet oyları katma rüyasını görmeye devam eden parti, halkın yüzlerine çarptığı gerçek ile bu rüyadan uyanacaktır. Beş yıldır Kastamonu belediyesini yöneten anlayışın yönetim şekline zaten halkımız örnekleri ile şahittir. Sayısı hesap edilemeyen ve şehrin değişik yerlerine gelişi güzel çekilmiş giydirilmiş araçlar, nerede iskanı alınmamış bina, nerede bir inşaat var ise reklam afişleri ile kapatılıp Kastamonu’nun kaynaklarını şahsi reklamı için harcayan anlayışı ibretle izlemektedir.

Kastamonu’ya nefes aldıracak, Kastamonu’yu rantiyecilerin elinden kurtaracak tek bir yol kalmıştır. O da Millet ittifakının ortak adayı Mustafa Öztürk ile Kastamonu’nun sosyal belediyecilik ile tanışmasıdır. CHP ve İYİ PARTİ güçlerini birleştirecek ve vatandaşlarımızın desteğini de arkasına alarak bunu başaracaktır.

Kastamonu’da yaşayan vatandaşlarımız şunu iyi bilsinler;
CHP, devlete fatura kesmemiş, geçmişlerinde tek bir leke olmayan bir belediye başkanı ve ekibi ile iş başına gelmeye hazırdır. Bunu 31 Mart 2019 akşamı gerçekleştireceğiz. Kimsenin şüphesi olmasın.”