“Kastamonu’yu üniversite şehri yapacağız”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, seçim çalışmaları kapsamında 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesini, Kastamonu Anadolu İmam Hatip Lisesini, Huma Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini, Şeyh Şaban-i Veli Anadolu İmam Hatip Lisesini, Muhtarlar Federasyonunu, Muhtarlar Derneğini, Abdulhakhamit İlkokulunu, Pervaneoğlu Ali Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ve İplikçiler Çarşısındaki esnafı ziyaret etti.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından konuşan ve “Katılımcı bir belediyecilik anlayışıyla Kastamonu’muzu hep beraber yöneteceğiz” diyen Vidinlioğlu şunları söyledi:
“Biz, ‘katılımcı belediyecilik anlayışı ile hareket edeceğiz’ derken bunu sadece lafta bırakmayacağımızı projelerimizle, hareketlerimizle gösteriyoruz. Tüm kurumlarımızı, STK’larımızı, vakıflarımızı, derneklerimizi, hemşerilerimizi dinliyoruz. Ortaya çıkardığımız projeler de bu sohbetlere dayanarak, bu araştırmalara dayanarak ortaya çıktı. Katılımcı belediyecilik anlayışımız gereği Akıllı Kent Kastamonu olarak hayata geçireceğimiz projelerimiz ile 7/24 Telefon İletişim Merkezi, E-Referandum gibi uygulamalarla vatandaşlarımızı yönetime dahil edeceğiz ve şehrimizi birlikte yöneteceğiz. Bugün Okul Müdürlerimizi ve Muhtarlarımızı ziyaret ettik. Okullarımızın durumları hakkında konuştuk. Belediye olarak her türlü desteği vereceğimizi ve okullarımız için olan projelerimiz üzerine fikir alışverişinde bulunduk. Müdürlerimize sohbetleri için teşekkür ediyorum. Muhtarlarımız ile mahallelerimizin ihtiyaçları ve durumları hakkında sohbet ettik. Çaylarını içtik, kendilerine çok teşekkür ediyorum.”

“FIRSAT KENTİ KASTAMONU
BAŞLIĞIMIZIN HAKKINI VERECEĞİZ”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Galip Vidinlioğlu, seçildiği taktirde uygulamayı planladıkları projeler arasında yer alan ‘Fırsat Kenti Kastamonu’ projesi konusunda açıklayıcı bilgi verirken de şunları söyledi:

“Fırsat Kenti Kastamonu derken ne demek istedik? Bunu açıklayalım. Kastamonumuz fırsat kenti olacak derken ağırlık olarak eğitim ve spor alanında gençlerimizin, hemşerilerimizin başka illerdeki imkanlara duyduğu ihtiyacı sıfırlayacağız. Öğrencilerimize kırtasiye ve ulaşım yardımı yapacağız. Okullarımız ile işbirliği içerisinde koordineli olarak çalışacağız. Spor tesisleri yapacağız. Belediye bünyesinde profesyonel antrenörler bulundurarak okullarımıza ve spor tesislerinde spor yapacak hemşerilerimize profesyonel destek vereceğiz. Gençlerimizi destekleyeceğiz. Girişimci gençlerimizi desteklemek adına Genç Girişimci Akademisi kuracağız. Gençlerimizin üniversite için şehrimizden gitmelerinin önüne geçeceğiz. Üniversitemiz ile birlikte hareket edecek, gerekli yerlere başvurular yaparak üniversitemizin imkanlarını artıracağız. Şehrimizi üniversite şehri yapacağız. Şehir dışından öğrencilerin şehrimizi, üniversitemizi tercih etmelerini sağlayacağız. Bunları kurumlarımız, kuruluşlarımız, derneklerimiz, vakıflarımız, STK’larımız, iş adamlarımız, hemşerilerimizle birlikte hep beraber hayata geçireceğiz” dedi.

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Galip Vidinlioğlu’na ziyaretlerinde MHP Kastamonu 23-24. Dönem Milletvekili Emin Çınar, MHP MYK Üyesi Tarık Ziya Çağılcı, MHP Kastamonu İl Genel Meclis Üyesi Hüsnü Dıngıloğlu, bazı İl ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.