KATAR: “Gelin, bu yanlıştan vazgeçin”

  • İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Katar, Belediye Encümeni’nde bugün satış ihalesi yapılacak olan Kuzeykent’teki parselin kamu yararına belediye bünyesinde değerlendirilmesini istedi, satış kararının iptali çağrısında bulundu.
  • Katar, dün yaptığı açıklamada, “Tahsin Babaş’a ‘Ne yaptın sen Kastamonu’ya?’ diye sorup, Kuzeykent’teki binaları gösterenlere şimdi biz soruyoruz: ‘Siz Kastamonu’ya ne yapmaya çalışıyorsunuz?’ Hepimiz Kastamonuluyuz, arkadaşları iyi niyetle uyarıyorum. Gelin bu yanlıştan vazgeçin. Ali Köse’nin mirası üzerinde mirasyedilik yapmaktan vazgeçin” dedi.

 

 

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Katar, Belediye Encümeni’nde bugün satış ihalesi yapılacak olan Kuzeykent’teki parselin kamu yararına belediye bünyesinde değerlendirilmesini istedi, satış kararının iptali çağrısında bulundu.

Katar’ın bu konuda dün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Kastamonu’da ekim ayından beri bir tartışmadır gidiyor.

Kuzeykent’te satışa çıkarılan 937 ada 371 parseldeki 16.803 metrekare arsa ile ilgili İYİ Parti olarak görüşümüz, buranın kamu yararına Kastamonu Belediye bünyesinde değerlendirilmesidir.

Kuzeykent’in mimarı Ali Köse Başkan’ın Kuzeykent’in bugün geldiği nokta karşısında gönlünün nasıl acıdığını tahmin edebiliyorum.

Dün AK Parti döneminde yapılan arsa satışlarını eleştirenlerin bugün aynı uygulamaları  yaptıklarını gördüğümüzde kendileri adına büyük bir üzüntü duyuyorum.

Siyaset, dün eleştirdiklerinizi bugün kendiniz yapmak değil, millete verdiğiniz sözleri unutmamaktır.

Tahsin Babaş’a ‘Ne yaptın sen Kastamonu’ya?’ diye sorup, Kuzeykent’teki binaları gösterenlere şimdi biz soruyoruz: ‘Siz Kastamonu’ya ne yapmaya çalışıyorsunuz?’

Kastamonu’yu beton yığınına döndürme politikasına maşallah son sürat devam ediyorsunuz.

Sata sata bitiremediklerinize bir yenisini daha ekliyorsunuz.

Madem bu arsada gözünüz var, gelin hep beraber bu arsanın Kuzeykent’in, Kastamonu’nun yararına kullanılması için proje üretelim.

Hepimiz Kastamonuluyuz, arkadaşları iyi niyetle uyarıyorum. Gelin bu yanlıştan vazgeçin.

Ali Köse’nin mirası üzerinde mirasyedilik yapmaktan vazgeçin.

Satış kararının iptali için Kastamonu Belediyesi’nin gerekli adımları atacağına inanıyor, tüm hemşerilerimize hayırlı günler diliyorum.”