Kayıkcı: Aklandık

İl Genel Meclisi’nde partilerinden ihraç edildikleri için bağımsız olarak yer alan Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı ile Çatalzeytin üyesi Birol Bozkurt, Cumhuriyet Savcılığının haklarında yaptığı kovuşturma neticesinde, haklarındaki iddiaların yersiz olduğunun ortaya çıktığını ve aklandıklarını açıkladılar.

Geçtiğimiz yıl dönemin AK Parti İl Başkanlığı tarafından,  FETÖ/PDYüyesi oldukları iddiasıylahaklarında idari soruşturma başlatılıp  Cumhuriyet Başsavcılığı’na da suç duyurusunda bulunulan İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ve Çatalzeytin İGM üyesi Birol Bozkurt hakkında yapılan soruşturma sonuçlandırıldı.

Kastamonu Cumhuriyet Başsavcılığı, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan havuz ve ByLock sorgulamasında şüphelilerin FETÖ/PDY örgütü ile bağlantılı olduklarına ilişkin herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanmadığını, şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair kamu davasını açmayı gerektirir yeterli delil olmadığını bildirerek, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Bu gelişme üzerine Mehmet Kayıkcı ve Birol Bozkurt, dün düzenledikleri basın toplantısıyla “Aklandık”larını kamuoyuna duyurdu.

“Akalandık” başlığı altında hazırlanan ortak metinde şu ifadelere yer verildi:

“Bizler Ak Parti’nin kuruluşundan beri teşkilatlarda her türlü görevde bulunmuş ve bu görevleri layıkıyla yaptığımız için de İGM üyeliği gibi çok değerli ve onurlu bir göreve partimiz tarafından layık görülen kişileriz. AK Parti hükümetleriyle beraber ülkemizin kalkınmasına ve muhasır medeniyetler seviyesine yükselmesindeki projelerin tamamında katkımız ve desteğimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Kamuoyu önünde yaşadığımız çok kısa ama bir ömür kadar uzun gelen itibarsızlaştırma kampanyasına maruz kaldık. Uydurma ve iftiraya dayanan iddialarla, çatısı altında bulunmaktan onur duyduğumuz Ak Partimizden ihraç edildik. Kendimizi anlatma derdine düşmedik, kararı yüce adalete bıraktık…

Bazı dava arkadaşlarımızın ihtiraslarına mağlup olduklarını, dava bilincinden uzaklaşıp nefislerine yenilmelerini ve bize iftiralar, düzenler, kumpaslar kurmaya çalışan bir güruha dönüşmelerine şahit olduk. Bizler ve ailelerimiz için son derece üzücü bir süreç yaşattılar. Ama en nihayetinde önce Cenab’ı Hakkın ilahi adaleti sonra da sonuna kadar güven duyduğumuz yüce Türk Adaleti tecelli etti.

Kastamonu Cumhuriyet Savcılığımızın yapmış olduğu soruşturma neticesinde FETÖ/PDY terör  örgütü ile bağlantılı olduğuna ilişkin herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanmadığı ve kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir. Netice olarak ise bu iftiraları atanların müfteri oldukları da ispatlanmış oldu. Er geç bunlar yargı önünde hesap verecektir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağımızdan ülkemizin birlik ve beraberliği için çalışacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın.

AK Parti hükümetleri döneminde hukukun üstünlüğü ilkesinin giderek güçlenerek geliştiğini gösteren bu kararı siz çok değerli kamuoyuna arz ederiz.

Saygılar sunarız…”