Kayıkcı: “Millet geleceğine sahip çıktı"

Mayıs dönemi çalışmalarına dün gerçekleştirilen ilk oturumla başlayan İl Genel Meclisi’nde Başkan Mehmet Kayıkcı açılış konuşmasında 16 Nisan referandumuna değindi ve “Halk oylaması, milletimizin geleceğine sahip çıktığının en önemli göstergesidir” dedi.

İl Genel Meclisi, Mayıs dönemi çalışmalarına dün Mehmet Kayıkcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen ilk oturumla başladı.
Kayıkcı, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada 16 Nisan referandumuyla ilgili olarak, “Halk oylaması, milletimizin geleceğine sahip çıktığının en önemli göstergesidir” dedi.
16 Nisan referandumuyla Türkiye’nin yeni bir yönetim şekliyle tanıştığını söyleyen Mehmet Kayıkcı, “Halk oylaması sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Milletimiz bir kez daha çok müstesna bir olgunluk içerisinde sandık başına gitmiş ve hür iradesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından hazırlanan Anayasa değişikliği konusunda görüşlerini ifade etmiştir. Yaklaşık 25 milyon evet oyuyla ve 1 milyon 300 bin oy farkla değişiklik kabul edilmiştir. Öncelikle oyunun rengi ne olursa olsun, sandık başına giderek iradesine sahip çıkan milletimizin her ferdine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Milletin tercihine ve sandıklara sahip çıkıldığı müddetçe Türkiye’nin önüne gelecek her türlü engelin Allah’ın izniyle aşılabileceğini söyleyen Mehmet Kayıkcı, “Türkiye, milletin tercihine ve sandıklara sahip çıktığı müddetçe Allah’ın izniyle önüne gelecek her türlü engeli aşacak kabiliyete sahiptir. Bunu son olarak 15 Temmuz darbe girişiminde de gördük. Halk oylaması milletimizin geleceğine sahip çıktığının en önemli göstergesidir” diye konuştu.
1 MAYIS MESAJI
Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı, dünkü toplantı öncesinde ayrıca 1 Mayıs İşçi Bayramı dolayısıyla da değerlendirmelerde bulundu ve şunları söyledi:
“Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramı. Ülkemizin belirlediği hedeflere ulaşmasında emek ve alınteriyle pay sahibi olan işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı kutluyorum. Tüm dünyada birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadale günü olarak kutlanan, işçi ve emekçi kardeşlerimizin demokratik ve barışçıl yollardan hak arayışlarının bayramı olan 1 Mayıs’ın çalışanların sorunlarını dile getirmesi ve çözüm yollarının aranmasına vesile olmasını temenni ediyoruz.”
Toplantının ilk gündeminde yer alan Özel İdare 2016 Yılı Kesin Hesapları’nın görüşülmesi maddesi oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilirken, ikinci gündem maddesinde yer alan; Özel İdare tarafından Emniyet Müdürlüğü’ne alınan bazı araçların devri noktasıntaki telif ise Hukuk Komisyonu’na sevk edildi.

ERHAN VEREN