Kayıkcı ve Özbay’dan YALANLAMA

• İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı ve AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yüksel Özbay, dün İhlas Haber Ajansı tarafından abonelerine servis edilen haberle ilgili yalanlamada bulundu.
• Kayıkçı, haberde yer alan “AK Parti’den kesin olarak ihraç edildiği”, Özbay ise “Disiplin Kurulu’na verildiği”yle ilgili ibarelerin gerçeği yansıtmadığını söylerken, yaptıkları açıklamalarda Basın Savcılığına başvuruda bulunduklarını belirttiler.

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı, AK Parti’den kesin olarak ihraç edildiği yönünde dün İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen haber üzerine bir basın toplantısı düzenledi ve haberin gerçeği yansıtmadığını ve savcılık nezdinde gerekli işlemleri yaptıklarını söyledi.
“Birilerinin kendisinin partiden ihracını çok istediğini ve yalan haberlerle kamuoyunda algı oluşturmaya çalıştıklarını” söyleyen Mehmet Kayıkcı, düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu:
“İnternet haber ajansları üzerinden şahsımla ilgili bazı haberlerin servis edildiğini gördüm. Kamuoyunu bilgilendirme adına, yanlış algıyı ortadan kaldırmak ve haberlerin yalan olduğunu belirtmek için bu toplantıyı yapmayı uygun buldum. İhlas Haber Ajansı imzasıyla Türkiye’deki bütün haber sitelerine düşen bu haber hangi belgeye dayanılarak yapılıyor, gerçekten hayretler içerisindeyim. Bu bir hata değil, tamamen bir yalan haberdir. Dün İl Başkanımız Av. Halil Uluay’ın, ardından da benim açıkladığım gibi bizim İl Disiplin Kurulu’nda devam eden bir süreç vardır. Bu süreç sonucunda partimizin karar organlarının vereceği her türlü karara ben saygılı olduğumu belirttim. Biz bu kurulların vereceği karar sonrasında ihraç da edilebiliriz, ihraca gerek görülmeyip tekrar AK Parti’de siyaset yapmamız da uygun görülebilir. Ama bunların hepsi bir süreçtir. Bu süreci hep birlikte yaşıyoruz. Ancak birileri İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kayıkcı’nın partiden ihraç edilmesini çok istiyor her halde. Böyle yalan haberlerle kamuoyunda bir algı oluşturmaya çalışıyorlar. Bir operasyon yapmak istiyorlar. Ben de bu haberlerin yalan olduğunu, dünden bu tarafa gelişen başka bir olayın olmadığını beyan ediyorum. Dolayısıyla sürecin İl Disiplin Kurulu’nda ifade süreci içerisinde olduğunu söylemek istiyorum. Böyle bir gelişme yoktur ve yalandır. Basın savcılığı yoluyla bu konuyla avukatlarımız çalışma başlattı. Türkiye’de genel bir sorun bu. Ajanslar üzerinden yapılan haberlerin internet sitelerinde denetimsiz oluşu ülkenin bir sorunu. Türkiye gerçekten sıkıntılı bir süreçten geçerken, insanları yalan yanlış haberlerle aldatmak çok yanlıştır. Avukatlarımız basın savcılığına müracaatta bulunmuştur.”

Özbay:”Disipline verilmem
söz konusu değil”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Yüksel Özbay da, aynı haberde yer alan ve kendisinin ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevkedildiğiyle ilgili ibarenin gerçeği yansıtmadığını, böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.
Özbay, yaptığı açıklamada haberle ilgili gerekli yasal işlemleri basın savcılığı nezdinde başlattıklarını da belirtti.