KDH’de başarılı operasyon

Elma büyüklüğündeki beyin tümöründen kurtuldu.

Kastamonu Devlet Hastanesi kritik ve başarılı bir beyin operasyonuna imza attı. 60 yaşındaki Seher İster’in tetkikleri sırasında beyincik içerisinde saptanan elma büyüklüğündeki tümör, Beyin Cerrahı Op. Dr.Göksal Günerhan tarafından yapılan  başarılı bir ameliyatla alındı.

Sağlığına kavuşan Seher İster, ” Çok şükür başağrılarım geçti; kendim yürüyorum, yeniden dünyaya geldim” dedi.

 

Yıllardır çektiği başağrısı ve denge kaybının artması üzerine getirildiği Kastamonu Devlet Hastanesi’nde yapılan tetkiklerde beyincik içerisinde tümör olduğu saptanan Küre Avşar Güneyli 60 yaşındaki Seher İster, gerçekleştirilen başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu.

Yapılan ilk muayene ve tetkiklerinde beyninde elma büyüklüğünde bir tümör olduğu net olarak görüntülenen Seher İster, Beyin Cerrahı Op. Dr. Göksal Günerhantarafından hemen ameliyata alındı. Yaklaşık  6 saat süren ameliyatla tümörü alan Op. Dr. Göksel Günerhan, daha önce ileri merkezlerde yapılan  ameliyatla ilgili şu bilgileri verdi:

” Hastanemize başağrısı ve denge kaybı yaşadığı şikayetiyle gelen  60 yaşındaki hastamız Seher İster’in tetkiklerinde beyincik içerisinde elma büyüklüğünde bir tümör olduğunu gördük. Hasta yakınlarına ve hastamıza risk ve komplikasyon oranının yüksek olan bu ameliyatı anlattık.Hasta ve yakınlarının  iznide alınarak yaklaşık 6 saate  süren  ameliyatla hastamızın beyinciğinde  bulunan elma büyüklüğündeki tümörü çıkarttık. Beyindeki tümörün alınmasıyla hastamızı sağlığına kavuşturduk. Gördüğünüz gibi artık  başağrıları kalmadı. Denge kaybı yaşamadan yürüyebiliyor. Bu tür ameliyatlar ileri merkezlere gitmeden imkanlar ölçüsünde hastanemizde çok rahatlıkla yapabiliyoruz.”

 “Yeniden dünyaya geldim”

Altı saat süren başarılı bir tümör ameliyatıyla  sağlığına kavuşan Seher İster de şunları söyledi:

” Yıllardır başağrısı çekiyorum. Çok doktora gittim, ‘Beyninde  tümör var’ diyen olmadı. Son aylarda başağrılarım şiddetlendi, denge kaybım olmaya başladı.Yatağımdan kalkamaz, yürüyemez hale geldim. Kızlarım beni bu hastaneye getirdiler.Beynimde tümör olduğunu öğrendim korkmadan ameliyat oldum. Çok şükür ameliyattan sonra başağrım kalmadı. Artık yardım almadan  yürüyebiliyorum. Ben yeniden doğmuş dünyaya gelmiş gibiyim. Beni sağlığıma kavuştura doktoruma ölene kadar dua edeceğim. Bu hastanedeki doktorlarımıza herkes benim gibi güvensin. Allah razı olsun diyorum.”