KDH’de ikinci by-pass

0
26

Kastamonu Devlet Hastanesi’nde (KDH) geçen ay ilki gerçekleştirilen by-pass ameliyatlarına ikincisi de eklendi. 49 yaşındaki Tosyalı Mustafa Karabiber’in tıkalı iki kalp damarına, başarılı bir operasyon uygulandı.

İkincisi de başarıyla gerçekleştirilen operasyona hastanenin kendi KVC uzmanları Dr. Nurcan Ayabakan Eski, Dr. Güler Gülsen Ersoy ve Dr. Okan Uğurlu da girdi.

Kastamonu Devlet Hastanesi’nde (KDH) başlayan by-pass ameliyatları devam ediyor. Türkiye Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi KVC Uzmanı Doç. Dr. Zafer İşcan, Kastamonu KDH KVC Uzmanları Dr. Nurcan Ayabakan Eski, Dr. Güler Gülsen Ersoy ve Dr. Okan Uğurlu’nun birlikte yaptıkları ve üç buçuk saat süren by-pass operasyonuyla 49 yaşında Tosyalı Mustafa Karabiber, kapalı olan iki kalp damarına uygulanan by-pass’la sağlığına kavuşturuldu.

Geçirdiği by -pass ameliyatıyla sağlığına kavuşanan Mustafa Karabiber, büyük şehirlerin zahmetini çekmeden kalp ameliyatını kendi memleketimde olmanın rahatlığını ve gururunu yaşadığını belirterek şunları söyledi:

“Kastamonu’da yapılan yeni hastanede kalp ameliyatı yapıldığını öğrendim. Kastamonu’daki doktorlarımıza güvenip kalp ameliyatımı büyük şehrilerde değil kendi meleketimin hastanesinde yaptırmaya karar verip kalp ameliyatımı burada oldum. Bu hastaneyi yaptıranlardan Allah razı olsun. Kastamonu insanına yakışan büyük bir sağlık hizmet olmuş. Ankara-İstanbul’a gitmeden kalp ameliyatlarının memleketimizde yapılması doğrusu beni çok gururlandırdı. Gururla söylüyorum: ‘Memlekette by-pass, oh ne rahat’… Beni sağlığıma kavuşturan kalp doktorlarımızın hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER