KDH’de kalite artışı

  • Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Kastamonu Devlet Hastanesi’nin Kalite Standart puanı 79,20’den 93,27’ye yükseldi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılı Sağlıkta Kalite Değerlendirmeleri, Kastamonu Devlet Hastanesi’nde 8-10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştiğini açıkladı.

Açıklamada; teşhis, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti konusunda gerçekleştirilen Sağlıkta Kalite Standartları değerlendirmesinde Kastamonu Devlet Hastanesi’nin 2017 yılında 79,20 olarak gerçekleşen kalite standart puanı, yıl içerisinde gösterilen çalışmalar neticesinde 14,07 puan artarak 93,27 puana yükseldiği belirtildi.

Yapılan denetimlerde; Hastalara Verilen Sağlık Hizmetleri, İdari Hizmetler, Acil Durum ve Afet Yönetimi, Acil Servis, Laboratuvarlar, Ameliyathane, Yoğun Bakımlar, Poliklinik ve Klinikler, Diyaliz Ünitesi, Doğum Hizmetleri, Eczane Hizmetleri, Sterilizasyon, Radyasyon Hizmetleri, Kan Transfüzyonu Hizmetleri, Enfeksiyon Hizmetleri, Tesis Yönetimi, Atık Yönetimi, Bilgi Yönetim Sistemi, Malzeme ve Cihaz Yönetimi, Arşiv Hizmetleri, Morg Hizmetleri ve pek çok bölümün Sağlıkta Kalite Standartları çerçevesinde değerlendirildiği açıklandı.