"Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz"

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Tokatspor beraberliği sonrasındaki ilk değerlendirmesinde, avantajı ellerinden kaybettiklerini söyledi.
Tokat beraberliği ile bundan sonra puan kaybetme lükslerinin kalmadığını da söyleyen Ziya Doğan, kalan üç maçın üçünden de galip ayrılmak zorunda olduklarını söyledi.
Tokatspor maçında seyircisiz oynamanın dezavantajını yaşadıklarını da söyleyen Ziya Doğan, maçın son bölümünde beraberliğin yada mağlubiyetin kendilerine kazandıracak hiç bir anlam taşımaması üzerine risk aldığını ancak galibiyete ulaşamadıklarını belirtti.
Kolay rakip yoktur sözünü her fırsatta futbolculara aktarmaya çalıştıklarını söyleyen Ziya Doğan, “Düşme potasına gelen bir takımın nasıl mücadele ettiğini, nasıl puan için her şeyi yaptığını gözlerimizle gördük. Maalesef bütün takımlar rehaveti yaşıyor. Tokat’ın Menemen’i, Karşıyaka’yı, Sarıyer’i, Eyüp’ü yendiğini oyuncularıma maç haftasında anlattım. İçeride çok sürpriz mağlubiyetler alıyor ama Hatay ve Ankaragücü’nden puan alıyorlar diye örnekler verdim. Maçı çok ciddiye aldık. Ama korktuğumuz başımıza geldi” dedi.
Karşılaşmada tüm riskleri aldıklarını da söyleyen Ziya Doğan, “Pozisyonlara girdik, rakibe de pozisyon verdik çünkü risk aldık. Rakip takım oynatmamak için her şeyi yaptı” ifadelerini kullandı.
Karşılaşmanın hakeminin maçın önüne geçmeyi başardığını da söyleyen Ziya Doğan, “Oyuncu sarı kart görüyor ve kendini yere bırakıyor. Hakem de buna göz yumuyor. Oyunu durduruyor. Bunların olmaması gerekir. Namuslu, dürüst, aslan gibi mücadele ile hileye hurdaya karışmadan oynarsanız, kendinizle gurur duyarsınız. Türkiye’de çok enteresan şeyler oluyor çok dikkat etmemiz lazım. Bu maçı unutmak zorundayız. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Şu anda 1 puan önde olmamıza rağmen dezavantajlı duruma düştük” dedi.
Seyircisiz oynama cezasından dolayı taraftardan yoksun olmanı da takım açısından dezavantaj yarattığını söyleyen Ziya Doğan, “Seyircimizin rakibi baskı altına almasını, kendi oyuncusunu desteklemesini, hakemin rakip takımın 15 dakika yatmasına müsaade etmemesi gerektiğini belirten tezahüratlar yapabilmesini isterdim. Taraftarımızın olmayışı bizim için büyük bir dezavantaj oluşturdu. Taraftarımız olsaydı hakem rakibin zaman çalmasına göz yumamazdı. Tabii ki bunlar mazeret değil. Oynamak istemeyen takımla karşı karşıya geldik çünkü” dedi.
Kalan maçları kazanıp Play-Off oynamak istediklerini de belirten Ziya Doğan, son olarak şunları söyledi:
“Aylardır kar kış yağmur kar demeden emek harcıyoruz. Canımızı dişimize takıp çalışıyoruz. Başkanımız, yönetim kurulumuz verilen sözleri tutmak için gece gündüz demeden çalışıyor. Herkes bu noktalara gelebilmek için büyük emek harcadı, harcamaya devam ediyor. Verdiğimiz emeklerin karşılığını taçlandırmak istiyoruz”