“Kendinden olmayana iş, aş yok diyorlar”

  • İnebolu Belediyesi’ndeki işten çıkarmaları Meclis’in gündemine taşıyan CHP Milletvekili Hasan Baltacı, CHP’li belediyeleri işçileri işten çıkarmakla suçlayan AK Parti’nin kendi belediyelerinde kendinden olmayan işçilerin ekmeğiyle oynadığını söyledi.
  • Buna İnebolu Belediyesi’nde yaşananları örnek gösteren ve “AKP kendinden olmayana iş, aş yok diyor, ittifak ortağının üyelerini bile kapı önüne koyuyor” derken, hem AK Partili, hem de MHP’li seçmenlerin milletvekili olduğunu belirtip, “Kastamonu’da kim haksızlığa uğramışsa bu haksızlığa karşı durmak boynumuzun borcudur” dedi.

 

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İnebolu Belediyesi’ndeki işten çıkarmalar konusunu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme getirdi.

Baltacı, CHP’li belediyeleri işçileri işten çıkarmakla suçlayan AKParti’nin kendi belediyelerinde kendinden olmayan işçilerin ekmeğiyle oynadığını, MHP’nin de kendi üyesi olan işçilerin zulüm görmesine sessiz kaldığını söyledi.

TBMM’nin 27’nci birleşiminde söz alan Baltacı, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri,işçileri işten atmakla suçlayan AKP;kendinden olmayana iş aş yok diyor,kendi ittifak ortağının üyelerini bile kapı önüne koyuyor. Kastamonu İnebolu Belediyesi’nde büro işçisi olarak görev yaparkenAKP’nin belediyeyi devralmasından sonraüç kez temizlik işlerine sürgün edilen Onur Salcı, ki kendisi Ülkü Ocakları başkanlığı yapmıştır, düğününe 1 ay kala istifa etmek zorunda bırakılmıştır.Yine;kadrosu ‘Su İşleri Arıtma Operatörü’ olan, iki çocuk okutan İbrahim Çakır,ki kendisi MHP İlçe Yöneticisidir,sürgün edildiği temizlik işlerine gitmediği gerekçesiyle hakkında tutanak tutulup işten atılmıştır.AKP zulme,MHPde ittifak uğruna bu zulme sessiz kalmaya devam ediyor. Bilinsin istedim.”

“AKP’Lİ SEÇMENİNDE,MHP’Lİ SEÇMENİNDE MİLLETVEKİLİYİM”

Göreve geldikleri günden bu yana siyasi ve ideolojik ayrım yapmadan emeğe ve emekçiye her zaman sahip çıktıklarını söyleyenMilletvekili Hasan Baltacı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben Kastamonu’nun TBMM’deki temsilcilerinden biriyim. Millet İttifakı’nın oylarıyla seçildim evet ama AKP’li seçmeninde milletvekiliyim, MHP’li seçmeninde milletvekiliyim. İster AKP seçmeni olsun, ister MHP seçmeni olsun Kastamonu’da kim haksızlığa uğramışsa bu haksızlığa karşı durmak boynumuzun borcudur. Geçtiğimiz hafta Kastamonu Belediyemizin TYP sorununu gündeme getirdik. Çünkü belediye bizim belediyemiz. Bu kez de İnebolu’daki MHP’li işçilerimizin karşı karşıya kaldıkları haksızlığı seslendirdik. Bir haksızlık gördüğümüzde hiçbir zaman siyasi, ideolojik ayrım yapmadan, emeğin ve emekçinin mücadelesine her zaman sahip çıktık, çıkacağız. Kastamonu’nun hak ettiği noktaya ulaşması için var gücümüzle çalışacağız.”