"Kenetlendik"

Hentbolda Kastamonu’ya tarihi başarılar yaşatan Kastamonu Belediyespor’un başkanı Hüdaver Eski, şampiyonluk yolunda kritik bir galibiyet aldıkları Yenimahalle maçı sonrasında yaptığı açıklamada, “Sezon başında ilk 3 için yola çıktık ama aklımızın kenarında hep şampiyonluk vardı. Artık bu hedefe daha çok yakınız” dedi.
Kastamonu Belediyespor’un bu sezon savunmasıyla, Türkiye’nin en iyi takımı olduğunu gösterdiğini ve en az gol yiyen takım unvanını elinde bulundurduğunu söyleyen Hüdaver Eski, “Takımımız ligin ilk haftasındaki Yenimahalle yenilgisinin ardından ligdeki 12 karşılaşmadan hiç puan kaybetmeden ayrıldı. Ligin ikinci devresini de Yenimahalle maçıyla başlayacaktık, bu maç bizim için çok önemliydi. Takım, yönetim, teknik ekip bunun bilincindeydi. Ankara’daki maçta baştan sona üstün oynayarak Yenimahalle maçını kazanmayı bildik” diye konuştu.
Yenimahalle ile şimdi puanların eşitlendiğini ve bundan sonra her iki takım için de kalan maçların final olacağını söyleyen Hüdaver Eski, “Sezon sonunda genç takımdan gelen puanlar kimin fazla ise o şampiyon olacak gibi gözüküyor. Tabi yine önümüzde 12 tane final maçı var. Bu maçlarda kayıp olmaması adına elimizden geleni yaparak yavaş yavaş şampiyon olma hedefimizi daha yüksek sesle söyleyebiliriz” dedi.
Başkent’teki karşılaşmayı yönetim kurulu üyelerinin eksiksiz takip ettiğini de söyleyen Hüdaver Eski, “Ankara’da yaşayan Kastamonululardan çok sayıda da seyirci maça geldi. İlgilerinden, katkılarından dolayı hepsine çok çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımıza da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Takım olmak başka bir şey; parayla alakalı bir durum değil, birlikte olmak önemli, kenetlenmek önemli. Sporcu arkadaşlarımız birbirine çok iyi kenetlenmiş durumda, teknik heyet yine öyle, yönetim kurulu olarak biz yine birbirimize kenetlenmiş durumdayız. Bu 3 ayaktan oluşan sistemde 3 ayak da yerinde olduğu sürece dengede duruyorsunuz. Biz şu anda dengeli bir takımız, 3 ayağımız da yerinde duruyor. Birlikteliğimizin sonuna kadar devam edeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.