Kent Konseyi toplantısına üniversiteden kimsenin katılmayışına Parçal’dan açıklama geldi: “Davet gitmemiş”

  • İGM Başkanı Güray Parçal, Rektör Ahmet Hamdi Topal’ın Kent Konseyi toplantısına davet edilmediği için katılmadığı bilgisine ulaştığını, aynı şekilde Milletvekili Metin Çelik’e de bir davetin gitmediğini söyledi.

 

İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Kent Konseyi toplantısına Kastamonu Üniversitesi’nden kimsenin katılmamış olması üzerine gelen eleştirilerin ardından bir araştırma yaptığını ve Rektör Topal ile yaptığı görüşmede böyle bir toplantı davetinin iletilmediğini öğrendiğini ifade etti.

AK Parti İGM Grup Toplantısı’nda Güray Parçal’ın bu ifadesi üzerine Milletvekili Metin Çelik de, “Bana da herhangi bir davet gelmedi. Beni aradılar ve Tıp Fakültesi’nin son durumu hakkında bilgi istediler ancak toplantıya davet etmediler” dedi.

Güray Parçal, açıklamasında şunları söyledi:

“Rektörümüz ile yaptığım görüşmede bana şunu ifade etti. Kendisiyle toplantı hakkında görüşülmüş ancak toplantıya davet edilmemiş. Üniversitenin önceki dönemdeki algısının yeni rektörümüze yansıtma gibi bir algı oluşturuluyor. Bu da hoş değil. Bizim yeni rektörümüz genç ve dinamik birisi. Çok şey yapmak istiyor. Bu şekilde davranmak hoş değil. Üniversitemize sahip çıkmamız gerekiyor. Aynı şekilde Milletvekilimiz Metin Çelik’e de bir davet gitmemiş. Birlik beraberliğin bozulmaması gerekiyor. Görüşmek ayrı, davet etmek ayrı bir olay. Bilgi almak davet ediyoruz anlamı taşımaz.”