Kent Konseyi’nden ALARM!

  • Son toplantısında Kastamonu’nun öncelikleri olarak belirlediği 15 konuyu incelemeye alan Kent Konseyi Yürütme Kurulu, bunlar arasında en acil olarak gördüğü “uyuşturucu” sorununu ilk sıraya aldı. Bu konuyla ilgili olarak acilen Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük, Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Spor Müdürlüğü, Tabipler Odası ve Yeşilay nezdinde girişime başlanması kararlaştırıldı.
  • Konsey Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün, Kastamonu isminin ülke bazında temizliği ifade ettiğini ve marka değeri taşıdığını, Kent Konseyi’nin ise Kastamonu’daki her partiliyi, her sivil toplum örgütünü, her vakfı, resmi dairelerin temsilcileriyle birlikte tüm Kastamonu’yu kapsadığını ifade etti ve “Konu Kastamonu ve Kastamonulu olunca her siyasal görüşün birleşeceğini ve severek sorunları halledeceğine inandığını” söyledi.

 

 

Kent Konseyi Yürütme Kurulu,önceki akşam toplandı.

13 üyenin katılımıylayapılan toplantının açılışında konuşan Konsey başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün, Kastamonu isminin ülke bazında temizliği ifade ettiğini ve marka değeri taşıdığını vurguladı.

Kent Konseyi’nin Kastamonu’daki her partiliyi, her sivil toplum örgütünü, her vakfı resmi dairelerin temsilcileriyle birlikte, tüm Kastamonu’yu kapsadığını ifade eden Başkan Ergün, konuKastamonu ve Kastamonulu olduğunda her siyasal görüşün birleşeceğini ve sorunları severek halledeceğine inandığını söyledi.

Toplantıda Kastamonu için önem taşıyan 15 konuyu ele alıp görüşen Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun, bunlar arasından aciliyeti sebebiyle madde ve uyuşturucu sorununu gündemde ilk sıraya aldığı bildirildi.

Yapılan bilgilendirmeye göre; bu konuda acil olarak Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük, Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Spor Müdürlüğü, Tabipler Odası ve Yeşilay nezdinde girişime başlanmasının kararlaştırıldığı toplantıda, ayrıca sağlıkçılar ve avukatlar tarafından gençlerin ve ailelerinin aydınlatılması, konferanslar verilmesi ve diğer önlemler görüşüldü.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun önceki akşamki toplantısında ele alıp görüştüğü 15 konu başlıklar halinde şunlar:

1-      Yüzüncü yılı kutlanacak olan 10 Aralık Kadın Mitingi.

2-      Kastamonululuk bilinci ve yeni nesillere aktarılması.

3-      İstiklal Yolu Yürüyüşü.

4-      Gurbetteki Kastamonulularla irtibat.

5-      Uyuşturucu sorunu.

6-      Dinin birleştiriciliği.

7-      Spor.

8-      Kooperatifçilik ve organik ürünler.

9-      Sektörelçalıştayların yapılması. (Üniversite ile birlikte turizm çalıştayı)

10-   Kastamonu konaklarının daha fonksiyonel hale getirilmesi.

11-   Üniversitenin ekonomik ve sosyal anlamda kente katılımı.

12-   Göçmen sorunu.

13-   Kent envanteri konusunda araştırma yapılması.

14-   Siyez, kobalt ve diğer madenlerimizin değerlendirilmesi.

15-   Belediye’de Tarım Müdürlüğü kurulabilirliği ile (Kadınların üretime katılımının sağlanması) (Kırsal üretim, şehir bahçeleri) olabilirliğinin araştırılması.