Kent Konseyi’ne teşekkür

Kent Konseyi, Kastamonu’nun sanatsal anlamdaki ihtiyaçlarını da karşılama konusunda alkışlanacak bir adım atıyor.

Kastamonu Kent Konseyi Konseri’nin ilki yarın akşam gerçekleşecek ve isimleri “kalite” ile birlikte anılan üç sanatçı, müzikseverlerin kulaklarının pasını alacak.

Soprano Oya Ergün… Yabancımız değil bir Kastamonulu sanatçı. Merhum Av. Mesut Kenan Ergün’ün kızı… Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi ve Devlet Konservatuarı mezunu… Yaşamını Azerbaycan’da sürdürmekte olan Oya Ergün, seslendirdiği şarkılarla kardeş ülkede haklı bir üne ve önemli bir hayran kitlesine sahip.

Azerbaycan şarkıları ve unutulmayan eserlerden oluşan bir repertuvarla yarın akşam Üniversite salonunda gerçekleşecek konserde sahne alacak olan Oya Ergün’e, Azerbaycan’ın önemli sanatçılarından piyanist İller Mammedzade eşlik edecek.

Yarın yapılacak konserde Kastamonulu müzikseverlerin karşısına çıkacak diğer isim ise, Türk Sanat Müziğini piyano ile yorumlama konusunda çığır açmış Feyzi Aslangil’in bayrağını dalgalandıran Piyanist Nihat Demirkol olacak.

Kastamonu’yla Taşköprülülük üzerinden kan bağı da bulunan ve müzisyenliğinin yanı sıra başarılı bir gazeteci de olan Demirkol, radyo ve televizyon programlarıyla da tanınıyor.

Sanatçılar ve müzikleriyle ilgili daha iyi fikir edinebilmeniz için medya platformu Youtube’den ulaşabileceğiniz videolarını mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Burada, kendisi de iyi bir müzisyen ve keman ustası olan Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün’e de bir parantez açmadan olmaz… Kendisine bin minnet, bin şükran…

Göreve geldiğinde Kastamonu’ya kazandıracakları konusunda çok umutlu olduğumu belirtmiştim.  Yanılmadığım için kendisine teşekkürü borç bilirim.

  • ••

Gördüğünüz gibi, Kastamonu için bir şeyler yapılmak istendiğinde yapılabiliyor. “Elini taşın altına koyan insanlar” Kastamonu için çalışmaya devam ediyor.

Kaliteli müzik, Türk müziği tutkunuysanız yarın akşamki konserikaçırmayın. Hem kendinizin hem de etrafınızdakilerin ufkunu açın.

Kastamonu’ya yatırım gelsin

Ne zaman bir memleket meselesi olduğunda “O’cu Bu’cu” diye ayrılır olduk? “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır”, oysa değil mi?İstenildiğinde neler başarabildiğimizi çok iyi biliyoruz.

Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Bakan Varank’tan kritik bir talepte bulundu. Şehrimiz kalkınsın, yatırımlarımız artsın, kendi ayaklarımızın üzerinde daha sağlam duralım diye bir istekte bulundu.

Teşvik bölgesi değişikliği konusu KATSO’nun da gündemindeki bir talepti.

Baltacı’nın hangi siyasi partiye bağlı olduğu değil, Kastamonu Milletvekili olması önemli bu konuda. O yüzden birlik olmanın gereği ortada. Milletvekillerimiz, siyasi parti başkanlarımız, STK başkanlarımız ve kentin ileri gelenlerini Kastamonu’yu direkt ilgilendiren konularda hep elbirliği içerisinde görme arzumuzu yineleyelim.

 

 Gözde MINIK