“Kente bir marka değeri kazandıracağız”

Teknik patron Ahmet Duman gururlu olduklarını söyledi

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, Ziraat Türkiye Kupası’nda Galatasaray, Akhisar Belediye ve Karşıyaka ile karşılaşacaklarını hatırlatarak, tüm gözleri Kastamonu’ya çevirdiklerini söyledi.

Kasımpaşa’nın ardından Türkiye liglerinin en önemli ekiplerini Kastamonu’ya getirecek olmanın gururunu yaşadıklarını söyleyen Ahmet Duman, Galatasaray, Akhisar Belediye ve Karşıyaka ile oynayacakları maçların Kastamonuspor 1966’ya ve Kastamonu’ya bir marka değer katacağını belirtti.

_MG_0293

Başarının tesadüf olmadığının da bilinmesini isteyen Ahmet Duman, “Türkiye Kupası’nda kuraya katılacak tüm takımlar güçlüydü. Ama güçlü takımlar arasında olabilecek en zor grup bizim grup oldu. Galatasaray ve Akhisar Belediyespor Süper Lig’de mücadele ediyor. Galatasaray’ın gücü belli. Akhisar Belediyespor özellikle bu sene çok önemli bir çıkış yaptı. Karşıyaka’da PTT Ligi’ne şampiyonluk hedefi ile başladı. Süper Lig’den çok önemli isimleri transfer etti. Ligde durumu çok iyi olmasa da oyuncu kalitesi çok yüksek bir ekip. Hayalci olmamak lazım, gerçekçi olmak lazım. Türkiye kupasında elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz. Kupanın bizim için önemli olan tarafı Türkiye Süper Ligi ve PTT 1.Lig’inin önemli ekiplerini Kastamonulular’a izlettirmek olacak. Bunun gururunu ve sevincini yaşayacağız. Tabi ki kolay teslim olmayacağız. Kastamonuspor 1966 olarak oynadığımız maçlarda futbolun güzelliklerini ortaya koymaya gayret edeceğiz. Sonuç ne olursa olsun iyi futbol izlettirmek için elimizden geleni yapacağız. Galatasaray’ı, Akhisar Belediyespor’u ve Karşıyaka’yı Kastamonu’ya getireceğimiz için çok gururluyuz. Bu maçlar Kastamonuspor 1966’nın ufkunu, vizyonunu açacak ve Kastamonuspor 1966’ya ve Kastamonu’ya bir marka değer katacaktır. Çünkü uzun yıllar unutulmayacaktır. Başarı tesadüf değildir. Geçen sezon başında Kastamonuspor 1966 Bölgesel Amatör Lig’de iken bu sene 3.Lig’de lider, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise 32 takım arasına adına yazdırıp Galatasaray, Akhisar Belediyespor ve Karşıyaka’yı buraya getirme gücü elde etmiştir. Bu da Kastamonuspor 1966 ve Kastamonu için çok önemli bir gururdur. Kastamonu’da ve başka şehirlerde yaşayan Kastamonuluların sevindiklerini tahmin ediyorum. Sonuçta elimizden gelen mücadeleyi göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

IMG_0322

SEYFULLAH KONYALI: SEVİNÇLİYİZ

Yardımcı Antrenör Seyfullah Konyalı ise “Bizim hedefimiz lig de şampiyon olup bir üst lige çıkmak. Kupada elde ettiğimiz bu başarıda çok sevindirici oldu. Gerçekten çok sevinçliyiz. Ziraat Türkiye Kupası gibi büyük bir futbol organizasyonunda Türkiye liglerinin büyük ekipleri ile rakip olmak, Kastamonu’yu bu platformda temsil etmek gurur veriyor. Galatasaray gibi büyük bir takımın Kastamonu’ya gelecek olması Kastamonuspor 1966’nın başarısı için tırnaklarımızla kazıyarak verdiğimiz mücadelenin meyvelerini vermeye başladığının göstergesi, başarının ancak ve ancak çalışmakla gerçekleşeceğinin de en güzel örneği olmuştur” diye konuştu.

IMG_0326

SERKAN ERBAY: NE MUTLU BİZE

Kaleci Antrenörü Serkan Erbay da, “Biz geçen seneden bu yana Ahmet Duman hocamızla beraber buradayız. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş ve Kulüp Başkanımız Mahir Altıkulaç ile yönetim kurulu üyelerimizin inanılmaz bir ortam sağlamasıyla bu takım şimdi bu günlere geldi. Bu takım daha da ilerilere gidecek. Çünkü arkamızda güçlü bir yönetimimiz ve taraftarımız var. Çok yakın bir süre sonra Süper Lig’in güçlü ekiplerinden Galatasaray’ı Kastamonu’da misafir edeceğiz. İstanbul’da Türk Telekom Arena Stadı’nda gurbetteki seyircilerimizin büyük desteğini yanımıza alarak Galatasaray’a karşımücadele edeceğiz. Bu da bizim için çok büyük bir gurur olacak. İnşallah kupayı iyi bir yerde bitireceğiz. Tabiki bizim için ilk öncelik, bu takımın ikinci lige çıkmasıdır. Kupada iyi yerlere gelip, ligi de şampiyon bitirirsek ne mutlu bize” dedi.