“Kentsel dönüşümde ilk bölgenin dosyası Bakanlığa sunuldu”

Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, metruk binalar ve kentsel dönüşümle ilgili soruyu cevaplarken, “Kentsel dönüşümün ilk etabı olan Nasrullah Meydanı ile Kale arasındaki bölge için biz bütün dokümanlarımızı ve evraklarımızı hazırladık Bakanlığa sunduk. Diğerleri ile ilgili de çalışmamız var. Bu zaman alacak bir durum, hepsini bir anda yapmak mümkün değil” dedi.

Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, depremzedeler için toplanan yardım malzemelerinin gönderilişi sırasında kendisine yöneltilen metruk binalar ve kentsel dönüşümle ilgili soruyu da cevapladı.

Vidinlioğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Kastamonu daha önceki dönemde kentsel dönüşüm ile ilgili 6 bölgeye ayrılmıştı. İlk bölgesini Bakan Beyde zaten açıkladılar:Nasrullah ile Kale arasındaki bölge. Diğerleri ile ilgili de çalışmamız var. Bu zaman alacak bir durum, hepsini bir anda yapmak mümkün değil. Ama kentsel dönüşümün ilk etabı olan Nasrullah Meydanı ile Kale arasındaki bölge için biz bütün dokümanlarımızı ve evraklarımızı hazırladık Bakanlığa sunduk. Bu hafta içinde Sayın Bakanımızdan randevu talep etmiştik. Fakat deprem nedeniyle bir sonraki zamana ertelenecek sanırım. Diğer bölgelerle ilgili zaten yıkılmaya yüz tutmuş binalarla ilgili mevzuatta kolaylık olduğu için daha kolay yıkım kararı alabiliyoruz. Özellikle tehlike arz eden binaların yıkım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Diğer binalarında plan ve program dahilinde mutlaka yapılması lazım.”