“Kırtasiye, kırtasiyeciden alınır”

Zincir mağazaların haksız rekabetiyle baş etmeye çalışan kırtasiyeciler yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde yine aynı sıkıntıyı yaşarken her yıl yaptıkları “kırtasiye kırtasiyeciden alınır” hatırlatmasını bir kez daha yineledi.

Kastamonu’nun tek kırtasiye toptancısı olan ve 21 yıldır hizmet veren Koza Kitabevi, Kırtasiye, Eğitim Hizmetleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Recep Akgül, “Biz kırtasiyeciler olarak yeni sezona hazırız” dedi ve velilerle öğrencilere uyarılarda bulunurken “kalitesiz üründen uzak durulmasını” vurguladı.

Akgül, şunları söyledi:

“2019-2020 Eğitim ve Öğretim sezonu pazartesi günü başlıyor, başta Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Okul Müdür ve Öğretmenlerimize, İdarecilerimize, Veli ve öğrencilerimize iyi, güzel, başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirmelerini diliyorum. Yeni sezon hazırlıklarında emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyorum.

İlimizde kırtasiye satışlarından memnunuz. Ancak önceki seneki doların yükselmesi, kriz döneminin yaşanması bizi ve kırtasiyecileri de olumsuz yönde etkiledi. Geçen sene dolardaki dalgalanma neticesinde ürünlerde artış oldu. Bu sene ise fiyatlar geçen sene ile aynı.

Bizim kırtasiye ürünleri alacak veli ve öğrencilerimizden tavsiyemiz ürünlerini biline yerlerden almalarıdır.  Kırtasiye malzemeleri işin uzmanı olan belgeli ve kaliteli ürün satan  kırtasiyecilerden alınmalıdır.  Kırtasiyeciler haricinde satılan yerlerdeki ürünler tüm kırtasiyecileri çok etkiliyor. Buralarda satılan ürünler kesinlikle kırtasiyedeki ürünle aynı kalitede değil.  Kırtasiyecilerden ucuz satmalarının nedeni de bu.  Halkımız artık bilinçlendi ve bu tür yerlerden ve ucuz satılan zararlı da olan Çin mallarından satın almıyor. Ürünlerimizin hepsi belgeli. İnsan sağlığına uygun olmayan tek bir ürün bile yok. Kaliteli ve birinci sınıf ürünler. Bizim ürünlerimiz denetleniyor, kırtasiyeci haricinde de ürünler denetlenilmeli. Hastalık da saçan bu bazı ürünlerden öğrencilerin ve vatandaşların da kullanmaması lazım”

Bu yılki yeni sezonun ekonomik krizinde etkisi ile sönük başladığını, bunun vatandaşları da etkilediğini de söyleyen Akgül, okulların açılması ile yaşanan durgunluğun da gideceğini belirtti. CM