Kış sezonuna yetişsin” talimatı

  • Vali Yaşar Karadeniz, dün Ilgaz Yurdun Tepe Kayak Tesisleri’nin yolunda ve günübirlik tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde incelerken, çalışma yürüten ekiplere tesislerin kış sezonuna yetiştirilmesi talimatını verdi.

Vali Yaşar Karadeniz, Ilgaz Yurdun Tepe Mekanik Kayak Tesisleri’nin yolunda ve günübirlik tesislerinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan ve yüklenici firma yetkililerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karadeniz, Yurdun Tepe Tesisleri’nin kış sezonuna yetiştirilmesi için ilgililere çeşitli talimatlarda bulundu.

Vali Karadeniz, oteller bölgesindeki pistte yaşanan kayma tehlikesi nedeniyle gerçekleştirilen güçlendirme çalışmalarını da yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Vali Karadeniz’e incelemeler esnasında İl Jandarma Komutanı Albay Mücahit Avkıran, Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Genel Sekreter yardımcıları Nida Sinsi ve Halil İbrahim Sanık, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit de eşlik etti.