KML’de 4 Ekim kermesi

10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi) öğretmen ve öğrencileri tarafından, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü kapsamında sokak hayvanları için kermes düzenlendi.

Etkinlik hakkında bilgi veren 10 Aralık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek, İçecek Hizmetleri Öğretmeni Dilek Günendi Akbaş şunları söyledi:

“Kermes etkinliğimize Neriman Mahmutoğlu ve Nedret Küçükoğlu öğretmenlerimiz başta olmak üzere  okulumuz Müdür, öğretmen ve öğrencileri de faaliyetimize destek katkı ve destek verdiler. Dünya’da insan nüfusu arttıkça, diğer canlılara yer kalmıyor. Doğayı katlediyoruz, tahrip ediyoruz, suları kirletiyoruz. Önümüze gelen her yere bina dikiyoruz. Hayvanlara yaşam alanı bırakmıyoruz. Son zamanlarda bir moda var. Yavru iken alıp, biraz büyüdükten sonra kedileri, köpekleri insanlar sokaklara bırakıyor. Onlar evde hazır yiyeceğe alışık oldukları için dışarıda yiyecek bulamıyorlar, ölüyorlar. Çocuklarımızda, insanlarımızda farkındalık oluşturmak için böyle bir kermes düzenlendik. Kermesimize öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz evlerinde hazırladıkları ürünleri getirdiler. Kermesi hep birlikte düzenliyoruz. 25’in üzerinde ürünümüz var. Yiğit Reklam kermesimize sponsor oldu ve hiçbir ücret almadan afişimizi hazırladı. Simit Sarayı da kermesimize ücretsiz simit gönderdi. Onlara da teşekkür ediyoruz. Umarım dikkat çeker, insanlarımızın bu konuda daha duyarlı olur. Okulumuzun arkasında da sokak kedilerimiz var. Biz onları besliyoruz. 5-6 yavru kedimizi de sahiplendirdik.”

Kermese destek veren firmalar da bulunduğunu belirten Akbaş, bu kapsamdaki herkese teşekkür ettiğini söyledi.

CM