Komandolar karda iz arıyor

KASTAMONU’DA BÜRME KÖYÜNDE 29 KASIM’DA ÇIKAN YANGIN SONRASINDA KAYIP 5 KÝÞÝLÝK ÇATALOÐLU AÝLESÝNE 24 GÜNDÜR ULAÞILAMIYOR. (VEDAT YUNUS ÝKÝZOÐLU/KASTAMONU-ÝHA)

Bürme Köyü Kuzören Mahallesi’nde çıkan yangın sonrasında 27 gündür haber alınamayan Çataloğlu ailesini arama çalışmaları sürüyor. Komandolar 20 santimetreye ulaşan karda 30 kilometrelik bir alanda aileye ait küçük de olsa bir iz arıyor. Ancak şu ana kadar aramalar sonuç vermedi.

Öte yandan daha önce tutuklanan Ersan K, Erkan K kardeşler ve kayınpederleri Ali Ş’nin dışında 19 Aralık’ta tutuklanan iki kişinin ise kimlik bilgileri henüz açıklanmadı.

 

Bürme köyünde 29 Kasım’da çıkan yangın sonrasında haber alınamayan 5 kişilik Çataloğlu ailesini arama çalışmaları sürüyor.

Komandolar 27 gündür kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesini bulmak için Bürme köyü Kuzören Mahallesi çevresindeki 30 kilometrelik dağlık ve ormanlık alanda çalışmalarını sürdürüyor.

Kar kalınlığının yaklaşık 20 santimetreye ulaştığı dağlık ve ormanlık bölgedeki timlerin, aileye ait bir ize henüz rastlamadığı bildirildi. Yetkililer, çalışmaların kayıp aile bulununcaya kadar devam edeceğini belirtti.

Bürme köyü Kuzören Mahallesi’nde 29 Kasım günü çıkan yangında, Çataloğlu Ailesi’ne ait iki ev yanmıştı.

Evlerden birinde oturan Fazıl Çataloğlu ile eşi Sebahat, oğlu Emin, gelini Şengül ve torunu Serdar Çataloğlu’na yangından sonra ulaşılamadı. Evin enkazında yapılan çalışmalarda bir çocuğa ait yanmış ceset bulundu. 12 yaşındaki Serdar Çataloğlu’na ait olduğu değerlendirilen ceset, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Çataoğlu Ailesi’ne ait 4 büyükbaş hayvanın ağıllarında bulunduğu Erkan K. ve kardeşi Ersan K., 13 Aralık’ta tutuklandı. 3 gün sonra da bu kardeşlerin kayınpederleri Ali Ş., 19 Aralık günü de henüz adları Cumhuriyet Savcılığı tarafından açıklanmayan 2 kişi daha tutuklandı. (Haber servisi)