Komisyon üye seçiminde anlaşmazlık

MHP’li üyeler yeni sandalye dağılımına göre, 5 üyeden oluşan İGM Denetim Komisyonu’na iki üye gönderme haklarının olduğunu, AK Parti’li üyeler ise MHP’nin bir kendilerinin ise ise 4 üye ile temsil edileceğini savundu. Anlaşma sağlanamayınca seçim bugüne ertelendi.
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Meclis’deki yeni sandalye dağılımı, Denetim Komisyonu üye seçiminin ertelenmesine sebep oldu.
Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı ve Çatalzeytin İGM üyesi Birol Bozkurt’un AK parti İl Yönetimince ihraç istemiyle tedbirli olarak Disiplin Kurulu’na sevk edilmeleri sonrasında bağımsız olarak Meclis toplantılarına katılmaları yeni sandalye dağılımında tartışmlara yol açtı.
MHP’li üyeler yeni sandalye dağılımına göre, 5 üyeden oluşan İGM Denetim Komisyonu’na iki üye gönderme haklarının olduğunu, AK Parti’li üyeler ise MHP’nin bir kendilerinin ise ise 4 üye ile temsil edileceğini savundu.
Meclis Başkanı Mehmet Kayıkcı’nın her iki partinin grup başkanlarıyla yaptığı görüşmelerden de sonuç çıkmayınca, Denetim Komisyonu üyelerinin seçimi maddesi bugün yapılacak toplantıya ertelendi.
Dünkü oturumda ayrıca Devrekani Gökkale Tarım işletmesindeki biyogaz ve organik gübre üretim merkezinin bölgeye ne gibi faydaları olabileceği yönünde hazırlanan Çevre ve Sağlık Komisyonu raporu ise ilçe tarım müdürlüğüne gönderildi.